Binance Manipülasyon İddialarını Reddetti!

Binance
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance, eski çalışanı gibi gözükmeye çalışan sahte bir Twitter hesabının tehdidine yanıt olarak, kullanıcılarına karşı asla manipülasyon yapmadığını bildirdi.

Yakın tarihli bir Twitter gönderisinde, kripto para borsası Binance, kripto para piyasasını manipüle ettiği iddialarını açık bir şekilde inkar etti:

“Aleyhimize yapılan piyasa manipülasyonu iddialarını öğrendikten sonra, bu kritik konuyla ilgili pozisyonumuzu netleştirmek istiyoruz. Binance hiçbir zaman kullanıcılarına karşı alım satım yapmadı, piyasayı manipüle etmedi ve asla da etmeyecektir.”

Bu açıklama, borsanın eski veri mühendisi olduğunu iddia eden RealFulltimeApe kullanıcısının gönderisine karşı söylenmiş gibi görünüyor.

Söz konusu kullanıcı, dünyanın en büyük kripto para borsasının kullanıcılarına karşı al-sat yaptığını ve kullanıcılarının hesaplarını sıfırladığını iddia ediyor. Hesap ayrıca bunu kanıtlamak için birden çok ses ve video dosyasına sahip olduğunu iddia ediyor, ancak henüz iddialarını destekleyecek herhangi bir kanıt sunmadı.

https://twitter.com/RealFulltimeApe/status/1429116663564230659

Borsa, bu gibi yalan bilgi paylaşılan durumlarda yasal işlem başlatabileceğini de belirtti:

“Binance, çıkarlarını korumak için bu gibi durumlarda yasal işlem başlatma hakkını saklı tutar ve topluluğumuzun güvenini koruyan ihbarları memnuniyetle karşılar.”

2020’nin sonlarında, önde gelen medya kuruluşlarından biri olan Forbes, dünyanın en büyük kripto para borsasının ABD’deki düzenlemeleri nasıl ihlal etmeye çalıştığının ayrıntılarını içeren “Tai Chi” belgesi hakkında bir haber yayınladıktan sonra borsa Forbes’a dava açmıştı. Dava, Binance tarafından üç ay sonra bilinmeyen bir neden yüzünden geri çekilmişti.

Son aylarda, kripto para borsası birçok ülkede yasal çerçeve içerisinde incelenmeye başlandı.

Binance buna karşılık olarak, son zamanlarda tüm mevcut kullanıcılar için zorunlu kimlik doğrulama (KYC) prosedürlerini uygulayarak uyumluluk konusunda proaktif (önlemleri önceden almak) bir duruş benimsedi.

Borsa, kripto para piyasasını manipüle eden hesapların sayısını azaltarak düzenleyicilerle ilişkileri iyileştirmeyi umuyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!