Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor! Yatırımcıların Ne Yapması Gerekiyor?

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz Mayıs ayında büyük bir satış yaşadığımız için Bitcoin’in 25.000 doların altına düşmesi piyasa tarafından en çok beklenen şey değildi, ancak görünüşe göre yatırımcılar BTC’de daha önce gördüğümüz yükseliş momentumunu desteklemeye hazır değiller. Ancak piyasa yatırımcıları ne yapması gerekiyor?

Hem kripto hem de geleneksel finanstan analistler, yatırımcılar ve hatta ekonomistler, 27.000 doların altına düşmeden önce çoğunlukla düşüş eğilimini ifade ediyorlardı, ancak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin tarihsel analizi, düzeltmenin tamamen sona ermekten çok uzak olduğunu gösteriyor.

Btc
Kaynak: Tradingview

2017’deki büyük boğa koşusunun ardından Bitcoin, yerel zirvesinden yüzde 80’den fazla düzeltmeyle sonuçlanan bir düşüş döngüsüne girdi ve kripto para biriminin finansal piyasalardaki en değişken varlıklardan biri olduğunu kanıtlamış oldu.

Grafiğe bakacak olursak, Bitcoin değerinin yalnızca yüzde 64’ünü kaybetti ve özellikle 70.000 dolara ulaştığından beri önündeki hemen hemen her destek hattını görmezden gelmesiyle beraber kolayca daha da düşebilir.

Yatırımcılar Ne Yapacak?

Lider kripto varlık için gerçek sorun, yatırımcılar onu 2017 ATH’sinin yaklaşık 19.666 doların altına itmeye karar verirse ortaya çıkabilir, çünkü Bitcoin’i yüzde 70’in üzerine çıkaracak ve yeni boğa koşusunun hemen başında giren yatırımcıların büyük bir teslimiyetine neden olacaktır.

Bitcoin, 2018’de olduğu gibi yüzde 80’lik bir geri çekilme daha yapmaya “karar verirse”, yatırımcılar onu yaklaşık 10.000 dolarda görebilirler. Ne yazık ki, Bitcoin’in 15.000 doların altındaki bölgeye dönüşü, kripto piyasasının olgunlaşmasına atıfta bulunan “azalan oynaklık” teorisini çözecektir.

Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor! Yatırımcıların Ne Yapması Gerekiyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.