Bitcoin Kritik Dirençte Başarısız Oldu! BTC’nin Hedefi Neresi?

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son 24 saat, Bitcoin fiyatı için olumlu bir hareketle sonuçlanmadı, bu yüzden mevcut yapısına zincir içi ve teknik açıdan bir göz atalım.

Bitcoin’in fiyat hareketi kısa vadede oynak olmaya devam ediyor, ancak bu büyük ölçüde yeni keşfedilen COVID varyantının piyasayı olumsuz etkilemesi oldukça olası görünüyor.

Son zamanlardaki düşüşe rağmen, zincir içi metrikler ve orta-uzun vadeli teknikler, genişletilmiş boğa piyasasını desteklemeye devam ediyor ve gerçek bir endişe belirtisi göstermiyor.

Bitcoin Kritik Dirençte Başarısız Oldu BTC’nin Hedefi Neresi

Orta vadeli teknik analiz

Bitcoin, günlük zaman diliminde yükseliş trendi kanalı içinde yükseliyor. Daha yüksek tepelerin ve daha yüksek diplerin oluşumu, yükseliş eğilimini doğruluyor.

Son zamanlardaki yukarı yönlü hareketle (kanalın altından yüzde 70), piyasa 20 günlük bir düzeltme yaşadı. Bahsedilen yapı göz önüne alındığında, A ve B dalgaları arasındaki fark nedeniyle mevcut yükseliş rallisinin devam etmesi muhtemeldir. A dalgası B dalgasından daha yumuşak bir eğimle hareket etti ve kanalın tepesine ulaştı, B dalgası ise daha kısa sürede daha dik bir eğimle hareket etti.

Öte yandan, B dalgasındaki kırmızı mumlar A dalgasından daha zayıf ve B dalgasının düzeltme derinliği A dalgasından daha azdı. Bunların hepsi güçlü bir yükseliş hareketine işaret ediyor. Bitcoin’in son yükseliş dalgasını geçmişte olduğu gibi tamamladığını ve kanalın tepesine doğru hareket ettiğini varsayarsak, BTC fiyatı 90.000 dolara ulaşabilir.

Screenshot 1 3
Grafik: Tradingview

Kısa vadeli teknik analiz

Bir sonraki adım olarak, orta vadeli trendin bağımlılığını azaltmak için daha düşük zaman dilimlerine bakmak önemlidir. Fiyat düşüş trendi çizgisiyle (mavi çizgi) mücadele ediyor ve birkaç saat önce onu geçti, ancak bu kırılma henüz doğrulanmadı (sahte çıkışa dönüştü). Fiyat kısa vadeli düşüş trendi çizgisini geçtiğinde ve daha yüksek bir zirve oluşturduğunda bir ters hareket onaylanmış olur.

60.000 dolarda daha yüksek bir seviyenin oluşması sonucunda yükseliş trendinin devamı muhtemel görünüyor. Satış baskısı, bu zaman diliminde 60 bin dolara doğru üst gölgelerle gösteriliyor. Ancak, önce boğalar bu çizgiyi kırmak zorunda kalacaklar ve diğer yandan bir sonraki kritik destek seviyesini 56 bin dolar ve geçen haftanın en düşük seviyesi 53 bin dolar seviyesinde tutmak zorunda kalacaklar.

Screenshot 2 2

Bitcoin Kritik Dirençte Başarısız Oldu! BTC’nin Hedefi Neresi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.