Bitcoin Rekor Kırdı! Peki Bitcoin İçin Sıradaki Senaryo Ne?

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin’in (BTC) bu hafta başında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından izlenecek temel fiyat seviyelerinin ana hatlarını açıkladı.

YouTube’da 136.000 aboneye sahip olan ünlü analist Van de Poppe, lider kripto para biriminin mevcut uzun vadeli boğa döngüsünün ikinci aşamasında olduğunu ve düşüş eğiliminin azaldığını söyledi.

“Bu aşamada, hiçbir düzeltme anı olmadan böyle bir koşturmaca geçirdik. Ayrıca, Ağustos ayında yaklaşık yüzde 77’lik bu koşuyu yaşadık ve ardından standart yüzde 25’lik bir düzeltme yaptık.

Ayrıca, argümanlar, insanlar bunun daha düşük bir yükseklik ve ölü bir kedi sıçraması olacağını söylüyorlardı. Ayı piyasasının tüm düşüncelerinin veya gerçek açıklamalarının bu aşamada ortadan kalktığı yeni zirveler yaptık.

Yani aslında hala boğa döngüsünün ikinci aşamasında olduğumuzu görüyoruz.”

Analist, ileriye dönük olarak, boğa koşusu devam ederse izlenecek ana BTC fiyat seviyelerinin 75.000 dolar ve 100.000 dolar olduğunu söylüyor.

“Fiyat değerlendirmesindeki psikolojik noktalara bakarsanız, ilki 75.000 dolar.

Bir sonrakine bakarsanız, 100.000 dolar olacak. Bu yüzden bu ikisini izlemek önemlidir.

Üçüncüsü, yaklaşık 87.000 ila 90.000 dolar arasında sahip olduğumuz bölgenin tamamı. Bu, koşmaya devam edersek çok önemli bir direnç bölgesi olarak işaretleyeceğim bir alandır.”

Van de Poppe, 70.000 dolar ile 75.000 dolar arasında Bitcoin fiyatının düzeltme yapacağını söyledi.

“İnsanların kar elde edeceği gerçeği göz önüne alındığında, 70.000 ila 75.000 dolar arasında, muhtemelen daha kısa süreli olası geri dönüşü izlememiz gereken alan olduğunu düşünüyorum.

Ama aynı zamanda şu anda sahip olduğumuz dikey koşu da göz önüne alındığında. Üçüncüsü, orada gerçek psikolojik fiyat seviyesine sahibiz.”

CoinGecko’ya göre Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 1,7 düşüşle 66.187 dolardan işlem görüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!