Bitcoin Tekrar 8 Bin Doları Geçti!

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası ve küresel piyasadaki hareketlilikler devam ederken Bitcoin tekrar 8 bin doları geçti.

Bitcoin’in değerinin son birkaç gündür sergilediği sert düşüşü birçok kripto para yatırımcısına pahalıya patladı. Özellikle vadeli işlem piyasalarında kripto para yatırımcılarının ağır darbe aldıklarını görebiliyoruz.

8 Mart’daki DataMish‘in istatistiklerine göre, Bitcoin fiyatının  hızlı düşmeye başladığı günde BitMEX’te 200 milyon dolar değerinde uzun pozisyon kaldırıldı. Bu durum BTC fiyatındaki sert ve ani düşüşün yatırımcılar üzerindeki etkisinin yalnızca küçük bir göstergesi.

bitcoin

Neyse ki Bitcoin’in değeri 8 bin doların altına düştükten sonra kendini yavaş yavaş toplamaya başladı ve an itibari ile 8 bin doların üstüne çıkmış durumda.

bitcoin

Bitcoin’de hareketlilik devam ediyor

BTC değerinin tekrar 8 bin doların üzerine çıkmasıyla beraber bazı kripto para uzmanları umutlanmaya başladılar. Bazı uzmanlara göre BTC değerindeki düşüş iyi bir gelişme olarak hatta iyi bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Zira BTC değerinin düşmesiyle 8 bin dolar seviyesinin altındaki CME boşluğu dolduruldu.

CME Group’un sözleşmelerindeki boşluğun dolmasıyla bazı kripto para uzmanları BTC’nin tekrardan yükseleceğini düşündüler.

Bu süre içerisinde vadeli işlem piyasasındaki pozisyonların dağılımına baktığımızda birçok yatırımcının uzun pozisyon aldığını görebiliyoruz. DataMish’in istatistiklerine göre an itibari ile piyasadaki açık uzun pozisyonların sayısı, kısa pozisyonlara göre çok daha fazla.

 

bitcoin

 

BTC değerini önümüzdeki birkaç saat içerisinde hangi yöne doğru hareket edeceğini tahmin etmek oldukça zor. Fakat an itibari ile piyasanın çok hareketli olduğunu söyleyebiliriz. Skew tarafından aktarılan istatistiklere göre dün Bitcoin opsiyonlarında yeni bir rekor daha kırıldı ve tüm zamanların en yüksek hacmine ulaşıldı. Bu durum zaten piyasanın gerçekten ne kadar dinamik ve hareketli olduğunu gözler önüne seriyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!