Bitcoin Yeniden Hareketlenmeye Başladı!

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son iki gündür Bitcoin (BTC) para biriminde yaşanan aşağı yönlü hareket son buldu. Bitcoin yeniden yukarı yönlü hareketini çizmeye başladı. Son 24 saat içinde iyi bir grafik çizerek 9.000 dolar seviyelerine geri geldi. 

Bitcoin üzerinde genel tabloya baktığımızda 8.000 dolar ile 10.000 dolar arasında seyir izlediğini görüyoruz. Bu alanda sıkışan kripto para birimi bazen ani iniş ve çıkışlar çiziyor. Şimdi ise yeniden BTC’nin küçük bir ralli yapacağı ön görülüyor. BTC için kısa vadede 9.300 dolar seviyeleri bekleniyor. 

Bitcoin şortları iş başında 

CryptoISO tüccarına göre 8.000 dolardan açılan kapı 25x şortta. 50x şortta ise tasfiye dilimi 9.300 dolar olacak. 

Sıkı bir direnç seviyesi olan 9.300 kırıldığı zaman balinaların hareketi başlayabilir. Balinaların BTC’yi yükseltmesi için 9.300 seviyeleri yeterli akışkanlığa sahip. CryptoISO tüccarına göre, 

”25x ve 50x şortlarının yeri oldukça önemli. 25x şortunda 9.298 dolar beklerken, 50x şortunda 9.336 bulunuyor. BTC şu an kritik seviyede gerileme hattı ve üst taraf likit çemberinde.”

bitcoin
25x ve 50x Bitcoin şortlarında tasfiye bölgesi 9.300 dolar. Kaynak: CryptoISO

 

Ayrıca Bitcoin, Nisan ayından bu yana 7.000 dolar ve 10.000 dolar rallisinde gidip geliyor. Aynı zamanda BTC, vadeli yapılan işlemlerde piyasadan fazla etkilenmedi.

Binance Futures, OKEX ve BitMEX gibi borsalarda BTC iyi şekilde ilgi toplamayı başardı. Vadeli işlem piyasalarında bir hayli fazla yatırımcının aktif olduğu bu ilgi ile kanıtlanmış oldu. 

Balinalar tetikte bekliyor 

Goldman Sachs şirketine göre, yatırım yapan bireylerin orta ve uzun vadede BTC para biriminde olması bekliyor. Ayrıca kurumsal yatırımcıların dahil olmasıyla Bitcoin’in değer deposunu güçlendireceği söylendi. 

Şirketin aldığı geri dönüşlere göre kurumsalların kısa vadeli satın alma olasılığı gözükmemekte. Bunun yerine BTC de yaşanılan harekette balinaların 9.300 dolarlık küçük ralliyi tetiklemesi bekleniyor.

bitcoin
Goldman Sachs’a müşterisinin çağrısında Bitcoin 9.000 doları geçiyor. Kaynak: Tradingview

 

Ekim 2019 yılına baktığımızda buna benzer bir ralli olduğunu görebiliyoruz. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Blockchain teknolojisi ile yaptığı açıklama fiyatların fırlamasına neden olmuştu. Kripto paralarla ilgili bağımsız bir haber olmasına rağmen BTC, 48 saatlik süreçte 10.000 dolar seviyelerine rahatlıkla çıkmıştı. 

Yaşanan düşük fonlama oranları 

26 Mayıs tarihinde Binance, Bybit ve BitMEX gibi kripto para borsalarında vadeli işlem sözleşme finansman oranı negatifteydi. Yüzde 0,01’in biraz üstünde yükselme gösterdi. Fakat Bitcoin için bu rakam düşüşe sebep oldu. 

BTC’nin 9.300 dolar ile 9.400 dolar arasında bir dirence sahip. Bu sıkışmış aralığı geçmesi önünü açacaktır. 

9.300 dolarlık şortların sonucunda tasfiye hareketleri yaşanabilir. Bu hareketler BTC üzerinde küçük artışların önünü açabilir. Bugüne baktığımızda ise akşam saatlerinde BTC 9.200 seviyesini kırdı. Yazımıza son verirken 9.100 ile 9.200 seviyelerinde dolaşmaya devam ediyor. Yatırımcılarında merakla beklediği 9.300 seviyesi aşılacak mı? Yoksa yeniden aşağıya mı inecek, bilinmiyor. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!