Bitcoin’in Düşüşüne Rağmen Balinalar BTC Almaya Devam Ediyor!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zincir üstü veri sağlayıcısı IntoTheBlock, Bitcoin sahiplerinin cüzdanlarına aktif olarak BTC eklediğini ve Bitcoin fiyatının, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolardan ortalama olarak yüzde 50 düştüğünü gösteren bir grafiği tweet olarak paylaştı.

Uzun Vadeli Cüzdan Sahipleri Düşüşte Bitcoin Satın Alıyor

Tweet, önceki ayı piyasaları ve BTC rallileri sırasında, uzun vadeli BTC alan yatırımcıların benzer bir model izlediğini söylüyor. (Düşüşte satın alındı ve Bitcoin fiyatı yeni zirvelere ulaştığı durumda satıldı) Grafik ise, Bitcoin sahiplerinin bakiye miktarının yukarı ve aşağı hareket eden bir eğrisini göstererek bunu doğruluyor.

Grafiğe göre, Kasım ayının sonlarında, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolardan önce, yatırımcıların biriken bakiyeleri neredeyse 12,5 milyon adet BTC’ye ulaştı. Bu seviyeden sonra, uzun vadeli yatırımcılar Bitcoin satmaya başladı ve bu miktar yaklaşık 10 milyon adet Bitcoin’e indi.

Şimdi ise fiyat, 37.000 dolar aralığında tutulduğu için eğri tekrar yükseliyor.

Balinalar Son İki Ayda 60.000 BTC Ekledi

Başka bir analitik ajansı olan Santiment tarafından, bugün erken saatlerde sağlanan verilere göre, son iki ayda kripto para balinaları (100+ BTC içeren cüzdanlar) cüzdanlarına 60.000 Bitcoin daha ekledi.

Lider kripto para biriminin eklenen bu büyük miktar, yazının yazıldığı sırada, 2.232.708.00 doların biraz üzerinde.

Santiment ekibi, son beş yılda, yani 2017’den bu yana, bu balinaların akıllara durgunluk veren ve 62.334.070.000 dolara denk gelen, 1,7 milyon BTC biriktirdiğini ifade ediyor.

BitInfoCharts’ın BTC zengini listesine göre, 100 ila 1.000 arasında BTC olan cüzdanlar, şu anda dolaşımdaki tüm Bitcoin’lerin neredeyse yüzde 21’i olan 3.956.271 adet BTC birikimine sahip.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!