BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$13,536.50
-0.15%
$380.50
-2.91%
$0.24
-3.72%
$53.64
-3.96%
$122.90
-4.11%
$5.24
-4.7%
$58.31
+2.17%
$28.39
-6.02%
$0.09
-3.84%
$258.44
-3.7%
$13,535.22
-0.17%
$380.45
-2.92%
$0.24
-3.72%
$53.64
-3.96%
$1.00
+0.1%
$0.03
0%
$122.90
-4.11%
$5.24
-4.7%
$58.31
+2.17%

BİTCOŞAR Aylar Önce Uyarmıştı: Ponzi Mining City İçin Bir Uyarı Hamlesi de Filipinler’den

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Filipinler SEC, Mining City isimli projenin bir ponzi şeması yani saadet zinciri olduğunu belirterek dolandırıcıları 21 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecekleri konusunda uyardı.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Filipinler SEC uyardı

Filipinler SEC, Bitcoin (BTC) “bulut madenciliği” şirketi Mining City hakkında resmi bir uyarı yayınladı. Yapılan duyuruda toplumun, Mining City isimli projeden ve buna benzer projelerden uzak durması tavsiye edildi. Resmi duyuruya rağmen, ilgili bir kripto para biriminin fiyatı artıyor.

Uyarı, şirketi ülkede lisanssız bir kuruluş olarak tanımlıyor. Şirketin “kripto para borsaları için yönergelere uygun olarak” çalışmadığını vurguluyor ve şöyle diyor:

“Mining City tarafından kullanılan yukarıda bahsedilen şema, yeni yatırımcı parasının ilk yatırım yapanlara “sahte kar” ödemek için kullanıldığı olası bir saadet zinciri planını açıkça gösteriyor.”

Yapılan duyuruda ayrıca Mining City’nin CEO’su Gregory Rogowski, ekip lideri Anthony Aguilar ve Facebook sayfası yöneticisi Jhon Rey Gray, programa dahil olan kilit personel olarak tanımlanıyor. Bu kişilerle ilgili olarak da Filipinler bir vergi soruşturması yürütülmesi için İç Gelir Bürosu’na rapor verecek.

Projede sahte bir cazibe var

Program, hash gücünün yatırımcılara 300 $ ila 12.600 $ arasında kiralanması ve günlük 92 $’a kadar günlük getiri sağlama iddiasında olduğu üç yıllık sözleşmeler şeklinde bulut madenciliği paketleri sunuyor. Mining City, Bitcoin Vault dolandırıcılığının yaratıcısı MineBest ile, karlarını BTCV tokenları şeklinde alan yatırımcılarla ortaklaşa faaliyet gösteriyor.

Sec konuyla ilgili olarak kripto para topluluğuna ve topluma “Mining City veya komisyona kayıtlı olmayan akıllı sözleşmeler, kripto para birimleri veya dijital varlık borsaları gibi kuruluşlar tarafından sunulan planlara yatırım yapmamasını veya yatırım yapmayı bırakmasını” söylüyor.

BİTCOŞAR Aylar Önce Uyarmıştı: Ponzi Mining City İçin Bir Uyarı Hamlesi de Filipinler'den 1 - mining city

Bu uyarıdan önceki iki hafta içinde, BTCV’nin fiyatı 23 Ağustos’ta 425 dolardan % 76 düşerek 10 Eylül’de 100 dolara geriledi. Ancak o tarihten itibaren başlayan yükseliş fiyatı 163 dolar seviyesine taşıdı. Bu yükselişin toplum için yapılan uyarıyı gölgede bırakabileceği ifade ediliuyor. Mining City’nin web sitesinde, programın web sitesi herhangi bir nedenle kapatılsa bile çalışmaya devam edeceği belirtiliyor. Bu durum merkezi olmayan yapısı nedeniyle sistemin devlet müdahalesine karşı bağışık olduğunu gösteriyor.

Filipinler SEC daha önce Temmuz ayında bir Ponzi şeması olarak Ethereum destekli “Forsage”i işaretlemişti. Ancak Forsage, Ağustos ayında her zamankinden daha güçlüydü ve 390.000 kullanıcıdan oluşan genişletilmiş bir kullanıcı tabanı ve 3 milyon doları aşan günlük cirosu ile övünüyordu. DappStats’e göre Forsage’ın şu anda Ethereum’da (ETH) 1,900’ün üzerinde günlük aktif kullanıcısı ve Tron’da (TRX) 800 aktif kullanıcısı bulunuyor.

BİTCOŞAR uyarmıştı

Hatırlanacağı üzere İbrahim COŞAR konuyla ilgili olarak Bitcoin Vault (BTCV) – Mining City Ponzi Midir? Başlıklı bir makale yayınlamış ve Mining City isimli projenin bir ponzi olduğunu kanıtlarıyla birlikte ifşa ederek Türkiye’deki kripto para tutkunlarını dolandırılmamaları konusunda uyarmıştı.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Yazılan makale sayesine bir çok kripto para yatırımcısı paralarını dolandırıcılardan kurtarmış ve bu sisteme para yatırmamaya karar vermişti.

İlgili makaleyi bu linkten okuyabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.