Bloomberg Stratejisti, Bitcoin ve Ethereum’un Bu Yıl Yükselebileceği Seviyeleri Açıkladı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti, hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum’un (ETH) genel piyasa düşüşüne rağmen 2022’de yükselmeye devam edeceklerini düşünüyor.

Mike McGlone, Bloomberg’de kıdemli emtia stratejisti olarak görev almaktadır ve yeni paylaşmış olduğu bir analiz yazısında, hem BTC hem de ETH’nin üzerine inşa edilecek sağlam temelleri olduğunu söyledi.

Stratejist, Bitcoin için 30 bin dolar seviyesini ve Ethereum için 2 bin dolar seviyesini güçlü destek olarak kabul ediyor.

Resize 2
Kaynak: Bloomberg Intelligence

Bloomberg Galaxy Kripto Endeksinin yaklaşık yüzde 80’inde, ilk iki kriptonun 2022’de baskın kalmasını ve ilerlemeye devam etmesini beklediklerini belirten McGlone, 2020’deki gibi bir riskten kaçışın, bu kilit destekleri devreye sokabileceğini ancak bunun olası olmadığı söyledi. Bekledikleri seviyelerin, Bitcoin için 100.000 dolar ve Ethereum’un 5.000 dolarlık direnç olduğunu da açıkladı.

McGlone, Bitcoin’in, konsolidasyon yapan bir boğa piyasasında olduğunu düşünüyor ve ABD Merkez Bankası’nın yeni politikalarının aslında BTC için faydalı olacağını tahmin ediyor.

Federal Rezerv (Fed) yetkilileri geçtiğimiz günlerde enflasyonla mücadele amacıyla varlık alımlarını azaltmayı ve gelecek yıl faiz oranlarını artırmayı planladıklarını belirttiler.

Bitcoin, 2022’de Hisse Senetlerine Karşı Üstünlük Kazanabilir

Bloomberg analisti McGlone,

“2022’deki Federal Rezerv faiz artışlarına yönelik beklentiler, Bitcoin ve borsa için bir kazan-kazan senaryosunu destekleyebilir… Likiditeyi geri almanın bir nedeni, S&P 500’ün 60 aylık hareketli ortalamasının üzerinde en uzun süredir devam ediyor olmasıdır.

Piyasalar gerginleşmeye başladı, ancak emtialar ve Bitcoin, erken dönüş liderleri gibi görünüyor.

Bu bir boğa piyasası süresi meselesi ve kriptonun öne çıktığını görüyoruz.

Arz esnekliği olmaması ve erken benimseme günlerinde olmak, ekonomi kuralları geçerliyse, Bitcoin fiyatı için yukarı yönlü bir hareketi destekler.”

McGlone’a göre, kripto paralar, boğa piyasasının erken uyarı işareti olabilir.

Resize 1
Kaynak: Bloomberg Intelligence

Bloomberg Stratejisti, Bitcoin ve Ethereum’un Bu Yıl Yükselebileceği Seviyeleri Açıkladı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.