Dr. Kıyamet Bitcoin Yatırımcılarının Mucize İstediğini Düşünüyor

dr. kıyamet bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dr. Kıyamet Bitcoin’in düşüşünden sonra yatırımcıların mucizelere bolca inandığını belirtti. Ancak Bitcoin (BTC), 8,500 doların altına düşmesinin ardından 2 Mart itibariyle yükselişe geçmeye başladı.

dr. kıyamet bitcoin
Kripto para piyasası günlük genel bakış. Kaynak: Coin360

Dr. Kıyamet Bitcoin üzerinden geleneksel yatırımcıları eleştirdi

Coin360 verilerine göre, BTC/USD Pazartesi gününden itibaren 8,600 dolardan işlem görmeye başladı.

Geçen haftaya kıyasla son 24 saatte en düşük 8,465 doları gören Bitcoin, yüzde 11 değer kaybetti.

dr. kıyamet bitcoin
Bitcoin 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Coin360

Geleneksel piyasalar, korona virüsü nedeniyle çalkantılar yaşamaya devam ediyor. Altın, 2013 yılından beri en büyük günlük değer kaybını yaşarken, Dow Jones (ABD’nin önemli hisse senedi endekslerinden biri) da tarihteki en büyük günlük düşüşünü yaşadı.

Bitcoin’e beslediği negatif duygulardan dolayı ‘’Dr. Kıyamet’’ olarak bilinen ekonomist Nouriel Roubini bile piyasadaki bu çalkantılı durumdan büyük bir endişe duyduğunu açıkladı.

Roubini, Perşembe günü Alman haber dergisi olan Der Spiegel’e verdiği röportajda, korona virüsü krizinin, Çin’deki ve dünyanın geri kalanındaki yatırımcılar açısından beklendiğinden daha büyük bir sorun olduğunu belirtti.

“Herkes V tipi (iç veya dış kuvvetli maliyet sorunu) bir durgunluk yaşanmasını bekliyordu. Fakat aslında insanlar neden bahsettiklerini bilmiyor” diye belirten Roubini sözlerine şunları ekledi:

“Yatırımcılar hayalleri doğrultusunda mucizelerin gerçekleşeceğine inanmayı tercih ediyorlar.” 

CSI 300 endeksi yüzde 3,2 artış göstermesi sonucu Çin, Pazartesi gününe küçük çaplı bir toparlanma ile başladı.

Bitcoin’in düşüşü, korku uyandırdı

Bununla birlikte, bir kripto para analisti, umutlarını Bitcoin’e bağladı. Bu  yüzden de tekrar düşüşe geçmesinden endişe duyuyordu. Ancak Bitcoin haftaya korkulanın aksine yükselişle başladı.

Analist Telegram hesabında, “BTC/USD haftayı 20 haftalık hareketli ortalamada kapatırsa, yaklaşık olarak 8,500 dolara yaklaşabilir” diye belirtti.

Analist, Roubini’in aksine, geleneksel piyasalardaki karışıklıkların gücünü koruduğu taktirde Bitcoin’e fayda sağlayacağını da söyledi.

 “Kaç kişi daha BTC’ye gözünü çevirecek? Hisse senedinde bir servet kaybettiyseniz, Bitcoin gibi düşük bir değere yatırım yapmak toparlanmak için en hızlı yol olabilir.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!