Ethereum (ETH) Bitcoin’i (BTC) Geçebilir Mi? Bu Yıl İçinde Gerçekleşebilir!

Ethereum
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para kanalı Coin Bureau’nun sahibi, Ethereum’un (ETH), lider kripto para birimi olan Bitcoin’i (BTC) geçmesinin bu yıl muhtemelen gerçekleşebilecek bir olay olduğunu söyledi.

YouTube’da 1,91 milyon aboneye sahip Coin Bureau kanalının sunucusu olan ve Guy takma adıyla tanınan analist, yeni bir videoda, bu bahsedilen durumun önümüzdeki aylarda gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine karar verebilecek iki faktörü açıkladı.

“ETH’nin BTC’yi ne zaman geçtiğini görebileceğimize gelince, bunun er ya da geç gerçekleşmesi mümkün. Bu gerçekten daha önce bahsettiğim iki faktöre bağlı. Yani: bir spot Bitcoin ETF’nin (borsada işlem gören fon) onayı ve Ethereum’un iş kanıtından hisse kanıtına geçmesi (PoW’dan PoS’a)…

Bu iki olay aynı ay içinde gerçekleşebilir. Bitcoin ETF başvurusu Mart ayına kadar onaylanabilir ve Ethereum’un konsensüs değişikliğini gerçekleştirmesi de çok geç olacakmış gibi görünmüyor. Öncelikle bir spot Bitcoin ETF onaylanırsa, konsensüs geçişi büyük bir başarı olsa bile ETH’nin BTC’yi yakalaması imkansız olacaktır.

Konsensüs geçişi, bir spot Bitcoin ETF onaylanmadan önce gerçekleşirse, Ethereum’un Bitcoin’i en azından geçici olarak geçmesi mümkün olabilir. Buradaki tek uyarı, Federal Rezerv (Fed) faiz oranlarını yükseltmeye başladığında bir ayı piyasasına girebileceğimizdir… PoS’a geçtiğimizde ayı piyasası tüm hızıyla devam ederse, Ethereum’un Bitcoin’i geçmesi muhtemelen yeterli olmayacaktır. çünkü piyasa momentumu orada olmayacak. Tersine, bir spot Bitcoin ETF’nin onaylandığı bir ayı piyasası tasavvur etmek zor, bu da mantıksal olarak ETH’nin kısa vadede BTC’yi geçmesinin olası olmadığı anlamına geliyor.”

Analist ayrıca Ethereum’un bir numaralı kripto para birimi olarak Bitcoin’in yerini alması fikrine de ağırlık vermeye devam etti.

“Bitcoin ve Ethereum temelde farklıdır. BTC dijital altındır ve ETH dijital petroldür. Ham petrolün piyasa değeri, fiziksel altının piyasa değerini aşmışsa veya tam tersi olsaydı, her iki varlık için de fark etmezdi, o halde söz konusu petrol ve altının dijital olması neden önemli olsun ki? Durduğum yerden, her iki kripto para da büyümek için benzersiz zorluklarla karşı karşıya, ancak her ikisi de nihayetinde kendi kategorilerinde galip gelecek.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!