Fundstrat Analisti Tom Lee, Bitcoin için Şaşırtıcı Fiyat Tahmini Yaptı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fundstrat Global Advisors’ın Yönetici Ortağı ve analisti olan Tom Lee, geçen sene yapmış olduğu tahminin iki katına karşılık gelen bir tahmin yaptı. Ona göre, birçok ABD yatırımcısı tahvillerle uğraşmayı bırakacak ve kripto para piyasasına yönelik stratejilerini değiştirecek.

Bitcoin 200 Bin Dolara Doğru

Wall Street stratejisti Thomas Lee, Bitcoin tahminleriyle tanınıyor. Beş yıl önce şirketi Fundstrat, BTC ile ilgili ilk raporunu yayınladı ve varlığın 2022 yılına kadar 15.000 ila 50.000 dolar arasında bir değere sahip olacağını öngördü.

Ancak, tahminlerinin tümü gerçekleşmedi. Geçen yıl, 100 bin dolarlık bir fiyat tahmini yapmıştıBitcoin, 2021’i yaklaşık 46.000 dolarda tamamladı ve gerçekten de 100.000 dolarlık dönüm noktasına ulaşacağını tahmin eden birçok uzmanı hayal kırıklığına uğrattı.

CNBC için yaptığı en son röportajda Lee, lider kripto para birimi için daha da iyimser bir geleceğin ana hatlarını çizdi. Faiz oranlarının gelecekte tahvil sahiplerinin para kaybetmesine neden olacağını savundu. Bu nedenle, birçok Amerikalı yatırımcı sermayelerini kripto para birimleri gibi alternatif varlıklara tahsis edecek ve bu da Bitcoin’in fiyatını 200.000 dolara yükseltebilir:

“Faiz oranları, neredeyse 30 yıllık düşüşleri tersine çevirecek gibi görünüyor. Bu, önümüzdeki on yıl boyunca, tahvil sahibi olmak için para kaybetmenizin garanti olduğu anlamına geliyor… Yatırımlar tahvillerin dışına doğru yönelecek ve sonunda kriptoya akacak.”

Ek olarak Lee, önde gelen kripto paranın en büyük dezavantajlarına dikkat çekti. Kriptografik hash’in açığa çıkması ve küresel enerji maliyetinin sıfıra düşmesi BTC için en önemli risk faktörleri olduğunu söyledi.

JPMorgan, 150 Bin Dolarlık Tahmin Yaptı

Geçen hafta, Wall Street yatırım bankası olan JPMorgan & Chase, Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda 150.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etmişti. Daha önce finans kurumu, BTC için uzun vadeli fiyatın 146.000 dolar olduğunu öne sürmüştü.

JPMorgan Genel Müdürü Nikolaos Panigirtzoglou da kripto para biriminin mevcut değerine değindi. BTC’nin altından yaklaşık dört kat daha değişken olduğu varsayımına dayanarak, gerçeğe uygun değerinin 38.000 dolar civarında olması gerektiğini düşünüyor.

Ancak fiyat dalgalanmaları üç katına daralırsa, adil fiyat yaklaşık 50.000 dolara yükselebilir.

Panigirtzoglou;

“Bitcoin için ileriye dönük en büyük zorluk, oynaklığı ve daha fazla kurumsal benimsemeyi engelleyen yükseliş ve düşüş döngüleridir.” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!