LUNA Düşmeye Devam Ediyor! Bu Düşüşün Sebebi Ne?

LUNA
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha önce pazar lideri olan LUNA, düşüşe neden olan MIM isimli stabilcoin’in fonunun kesilmesiyle ilgili haberlerin ardından değerinin yüzde 25’inden fazlasını kaybetti.

TradingView’e göre, LUNA, Aralık sonunda ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 32’ye ek olarak, son altı gün içinde değerinin yüzde 27’sini kaybetti. 2021’in son ayında kripto para piyasasındaki küresel düşüş trendi sırasında LUNA, yüzde 133’lük bir artışla piyasanın çoğundan önemli ölçüde daha iyi performans göstererek tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmıştı.

MIM Finansman Sorunları

Curve Finance’ta stabilcoin’lerin finansmanı 530 milyon dolardan yaklaşık 300 milyon dolara gerileyerek yüzde 40’tan fazla bir oranda düşüş yaşadı. Likiditenin arkasındaki nedenin, daha çok Wonderland geliştiricilerinin QuadrigaCX çıkış dolandırıcılığına karıştığıyla ilgili haberlere bağlı olduğu düşünülüyor.

Çok sayıda Wonderland projesi, Magic Internet Money isimli stabilcoin temelli olarak hareket eden Abracadabra protokolüne bağlıdır. Bu varlık ve LUNA etrafındaki panik, tüm varlıkların birbirine bağlı olması gerçeğiyle körüklenmeye devam ediyor.

Finansman verilerinin de gösterdiği gibi, skandal geliştirici, anonimleştirme hakkında ilk haberin ortaya çıkmasından sonra, UST ve MIM stabilcoin’lerinin finansmanı neredeyse anında yaklaşık yüzde 30 oranında düştü.

Wonderland, Sifu’yu Kovdu

Zincirdeki en son verilere göre, Wonderland DAO topluluğu, eski Quadriga geliştiricilerinin projeden çıkarılması için bir oylama başlattı.

CoinMarketCap verilerine göre, TIME token’ının fiyatı bir haftada yaklaşık 1.000 dolardan 385 dolara hızla düştü. Kullanıcılar, artan satış baskısını, projenin geliştiricisinin piyasadan sürekli olarak 200.000 dolar değerinde TIME token’ı transferi gerçekleştirmesine bağladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!