MoneyGram Ripple’ın Fon Desteğini Gider Sayacak

moneygram
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) para aktarım şirketi MoneyGram tarafından hazırlanan 8-K dosyası, Haziran 2019’da Ripple, şirkete yatırım yaptığından beri önemli ölçüde fon desteği sağladı.

Ancak 28 Şubat’ta yayımlanan Financial Times raporuna göre, SEC’ye danışana kadar, MoneyGram bu nakit akışını gelir olarak sınıflandırıyordu.

Yararlar kontra gider olarak sınıflandırıldı

Ripple, yayımlanan rapora göre 2019’un üçüncü ve dördüncü çeyreğinde MoneyGram’a “Ripple piyasa geliştirme ücretleri “ olarak tanımlanan 11,3 milyon dolarlık bir fon desteği sağladı.

Bu fonların önceden gelirlere dahil edildiği belirtildi. Ancak MoneyGram, SEC’ye danıştıktan sonra 2019’un üçüncü çeyreğinde 2,4 milyon dolar ve dördüncü çeyrekte de 8,9 milyon dolar olan parayı kontra gider olarak sınıflandırdı.

“Şirket dördüncü çeyrek kılavuzu ihraç ettiği zaman, Ripple piyasa geliştirme ücretlerinin, üçüncü çeyrek uygulamasıyla birbirinin yerini tutabileceği sebebiyle gelir olarak sınıflandırılabileceğini varsaymıştır. Değişikliğin sonucu olarak, Ripple finansal yararı artık Ticari İşlem ve Operasyon Desteği’nde işletme giderlerine dahil edilir ve gelir sayılmaz.”

MoneyGram’ın piyasaya nakit akışı sağlıyor

Ripple’ın MoneyGram’a nakit aktarımı yaptığı ilk kez geçen hafta duyuruldu. Şirketin SEC’ye sunduğu 10-K dosyasında, XRP’de ödenen Ripple piyasa geliştirme ücretlerinin neyi temsil ettiğini daha detaylı bir şekilde açıkladı:

“Şirket, ODL platformu tarafından kolaylaştırılan ve güvenilir bir döviz ticareti sağlayan, döviz piyasalarına likidite getirmek ve geliştirmek için XRP’de Ripple tarafından dengelenmektedir.”

Yatırım alan kuruluşların Ripple ile sözleşme yapıp yapmayacağı sorularına CEO Brad Garlinghouse, ”Şekline, boyutuna, tipine ve ne kadar öncelikli olduğuna bağlı” diye yanıt verdi.

Aynı zamanda Ripple, “XRP satmadan, böyle bir anlaşmanın karlı olmayacağını veya nakit akışı pozitif olmayacağını” itiraf etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!