Peter Schiff: “Tether’in Gerçek Değeri 0,72 Dolar, Bitcoin’in ise 30 Bin Dolar!”

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Euro Pacific Capital’in CEO’su ve Schiffgold’un kurucusu Peter Schiff, Twitter’dan paylaşım yaparak, Bitcoin’in gerçek fiyatının şu anda 30.000 dolar olduğunu ve 1 dolara endeksli kripto para birimi olan Tether’in gerçek fiyatının ise 0,72 dolar olduğunu iddia etti.

Schiff, Grayscale ve GBTC (Bitcoin Trust hisseleri) satan Nav’ın yüzde 28 indirimli BTC satışı gerçekleştirdiği hakkında tweet attı.

19 Ocak’ta yatırımcıların 1 dolar karşılığında 0,73 dolardan Grayscale aracılığı ile Bitcoin satın almasının daha kolay olduğunu tweet’lemişti.

Schiff, GBTC’deki yüzde 28 indirimin gerçek nedeninin, Grayscale’in USDT ile GBTC satmadığını, sadece gerçek dolar ile sattığı için olabileceğini söyledi.

USDT en çok kullanılan kripto (USD’nin dijital karşılığı) olduğundan, Schiff’e göre Bitcoin’in gerçek fiyatı 42.000 dolar değil 30.000 dolar seviyesi.

Schiff ayrıca Grayscale’in indirimi sayesinde USDT’nin 1 dolardan değil 0,72 dolarlık adil fiyattan işlem görmesi gerektiğini iddia etti.

Schiffgold’un kurucusunun daha ucuz olduğu için BTC yerine GBTC satın almanın daha kolay ve daha makul olduğu iddiaları sadece bir iddiadır. Çünkü bir yatırımcının GBTC için minimum 50.000 ABD Doları ödemesi gerekir; bu, sıradan bir perakende yatırımcı için çok büyük bir miktar olabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!