Ripple Merkezini Bu Ülkeye mi Taşıyacak?

Ripple
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP kripto para biriminin yasal statüsünün anahtar olduğunu söyleyerek şirketin ABD’den olası uzaklaşması hakkında daha fazla fikir verdi.

Yeni merkez

Cuma günü CNBC’ye konuşan Garlinghouse, blockchain ödeme altyapısı şirketinin, XRP’nin Finansal Davranış Otoritesi tarafından bir menkul kıymet olarak görülmediği Londra’ya taşınabileceğini söyledi.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Firma, benzer bir tutum sergileyen diğer ülkeleri de değerlendirebilir.

Ripple, kurum odaklı ödeme ürünlerinden bazılarında değeri hareket ettirmek ve gelişimine yardımcı olmak için tokenı kullanarak XRP’ye yakından bağlıdır.

Bununla birlikte ABD’de Ripple, XRP’nin yasadışı olarak ihraç edilen bir menkul kıymet olduğunu iddia eden yatırımcılarla yasal bir savaşa girerken, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu konuyla ilgili net değil ve bazı token tabanlı projelere karşı önlem alıyor.

Garlinghouse CNBC’ye verdiği demeçte, “Birleşik Krallık’ta gördüğünüz şey açık bir sınıflandırma ve Birleşik Krallık’ın FCA’sı, bu farklı varlıklar ve bunların kullanım durumları hakkında nasıl düşünmemiz gerektiğini karakterize etmede liderlik rolü üstlenmiştir” diyor.

Avantajlar

FCA, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını ve para birimi gibi kullanıldığını “açıklığa kavuşturması” ile Ripple’ın Birleşik Krallık’ta faaliyet göstermesi için avantajlı olacağını söyledi.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Ripple ayrıca İsviçre, Singapur, Japonya ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni potansiyel üsler olarak görüyor.

Rapor, Ripple’ın İcra Kurulu Başkanı Chris Larsen’in Ekim ayı başlarında benzer yorumlarda bulunmasının ardından, firmanın ABD’yi kripto para sektörüne yönelik düşmanca tavrı nedeniyle terk edebileceğini öne sürdükten sonra geldi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!