SEC-Ripple

SEC-Ripple Davasında Önemli Gelişme! Ripple Yatırımcılarına Olumlu Haber!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile blok zinciri şirketi Ripple arasında devam eden yasal süreç, başkan yargıcın bazı düzenleyici kurum belgeleri üzerinde bir gizlilik koruma talebini reddetmesinden sonra Ripple tarafına yakınlaştı.

Ripple savunma avukatı James tarafından 9 Haziran’da Twitter’da paylaşılan mahkeme belgeleri, SEC’in yasaların gerektirdiği şekilde eklerin düzeltilmiş bir versiyonunu dosyalamasının da emredildiğini göstermektedir. Kısa dosyalamanın düzeltilmiş versiyonu 14 Haziran tarihine kadar paylaşılmalıdır. Ayrıca yalnızca gizli olarak dosyalanması gereken bilgileri korunmaya odaklanılacaktır.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Ripple’ın savunma avukatı açıklamalarda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

‘’Mahkeme, SEC’in önergesini reddetti. Ayrıca, 14 Haziran’a kadar yeni özet düzenlenmelidir. Yeni bir versiyonun savunulmasını emrediyor. Mahkeme 14 Haziran 2022’ye kadar SEC’in önerilen ve beklenen açıklamaların ve hangi sergileri mühürlemek istediğini belirten bir mektup sunmasını emretti.’’

https://twitter.com/FilanLaw/status/1534998778222084100

Taraflar Birbirinden Ne Talep Ediyor?

SEC, altı XRP yatırımcısının SEC uzmanlarından birinin görüşüne ilişkin bir özet sunma hareketine karşı ajansın mektubunu mühürleyen mahkeme emrini talep etmişti. Son karar, Yargıç Sarah Netburn’ün SEC’in o zamanki yönetmen William Hinman’ın konuşmasıyla ilgili belgelerin avukat ayrıcalığına girdiği iddiaları üzerine bir SEC-Ripple konferansı düzenlemesinden sonra geldi. Ancak mahkeme tarafından belgeleri, kasıtlı işlem ayrıcalığının konuşmayı korumadığını gösterdiği ifade edildi.

SEC yorulmadan Hinman’ın belgelerini Ripple’ın savunmasından korumaya çalıştı. Bu durumda, mahkemenin nihai kararı SEC’in davasını ilgilendirmektedir. Başlangıçta, Ripple’ın baş avukatı Matthew Solomon, SEC’in davadaki pozisyonunu çıkarlarına uyacak şekilde değiştirdiğini savunmuştu.

SEC için olası bir çıkar çatışmasını kanıtlayan yeni e-postalar ortaya çıktı. E-postalara Empower Oversight kuruluşu tarafından erişildi. Ayrıca bu kuruluş, bazı çalışanların Ripple davasıyla ilgili suistimallerini detaylandıran belgeleride ortaya çıkardı. E-postalara göre, eski SEC çalışanı Hinman, önceki CEO Simpson Thacher ile olası bir çıkar çatışması yaşadı. Ripple genel olarak nihai kararın şirket lehine olacağına olan güvenini ifade eediyor. Ancak henüz hiçbir kar verilmemiştir.

Şirketi XRP’yi kayıt dışı menkul kıymet olarak satmakla suçlayan Ripple aleyhine dava açıldığında, token piyasada büyük bir çöküş yaşadı. Ripple’ın mahkemede kazandığı birkaç küçük zaferle token, yatırımcıları tarafından tekrardan güven kazandı.

SEC-Ripple Davasında Önemli Gelişme! Ripple Yatırımcılarına Olumlu Haber!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.