Tayland’dan Kripto Paralara Darbe!

Tayland
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tayland, kripto paraları bir ödeme aracı olarak kullanma yasağı uygulayarak kripto para birimi endüstrisi ile oldukça tartışmalı ilişkisini sürdürüyor. Ulus, finansal sistemini ve ekonomisini tehdit edebilecekleri konusunda uyardı.

23 Mart’ta yerel düzenleyicilere atıfta bulunan raporlar, kripto para birimi borsalarının ve sektördeki diğer şirketlerin 1 Nisan’dan itibaren dijital varlık ödeme hizmetleri sunmayı bırakmaları gerektiğini bildiriyor.

Yasak ayrıca, kripto para birimlerinin mal ve hizmetler için bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasını teşvik etmelerini de yasaklıyor.

Yukarıda belirtildiği gibi, yeni kural önümüzdeki ayın başında yürürlüğe girecek. Ancak yerel işletmelerin yeni düzenlemelere uymak için sonuna kadar süreleri olacak.

Bu, ülkenin kripto endüstrisine olası yaklaşımı hakkında gelişmiş spekülasyonlar ve iç tartışmalardan sonra geldi.

Önceki raporlar, Tayland’ın bu yıldan itibaren kapsamlı düzenlemeler uygulayacağını iddia ediyordu. Buna ek olarak, ulus ne tür vergiler koyması gerektiğiyle uğraştı.

Bloomberg’in haberinde, Taylandlıların bu yıl itibariyle 3 milyar dolardan fazla kripto para birimine sahip olduğu açıklandı. Bu birkaç yıl öncesine göre büyük bir artış yaşandığı anlamına geliyor.

Dijital varlıkların ödeme aracı olarak kullanılması yasaklanacak olsa da, Taylandlı SEC, bunlara ticaret ve yatırım yapılmasına izin verileceğini söyledi.

Tayland’dan Kripto Paralara Darbe!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.