Ünlü CEO, Bitcoin Düşüşünün Mümkün Olduğunu Söyledi!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in bu ay ki pozitif fiyat hareketinden sonra Morgan Creek Capital Management’ın CEO’su, BTC’nin kısa vadeli bir düzeltme yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Yatırım firmasının baş sorumlusu olarak da görev yapan Mark Yusko, yeni bir röportajda CNBC’ye Bitcoin’in bir risk ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

“Bunu, El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir para haline getirme sırasında gördük. Büyük bir yükseliş oldu ve ardından duyurunun ertesi günü küçük bir mini kaza yaşandı. Bu yüzden, BTC borsasında işlem gören fonların hangilerinin, ve bence bunlardan birden fazla olacaktır, onaylandığını öğrendiğimizde 27 Ekim civarında bir risk olduğunu düşünüyorum.”

Yusko, BTC’nin kısa vadeli geleceğinde “küçük bir konsolidasyon” olursa şaşırmayacağını da ekledi.

“Bakın, bu ay yüzde 40 arttı, ki bu sadece 15 günde oldu ve bugüne kadar yüzde 110’un üzerinde arttı, bu yüzden şu anda ne kadar aşırı alım yaptığımız düşünülürse yenilenen bir duraklama olması beni şaşırtmaz.”

Yusko, BTC borsasında işlem gören fonları (ETF) içeren anlatının gücü tükendiğinde Bitcoin fiyatını yükseltebilecek potansiyel faktörleri de söyledi.

“Sorunuza yönelik bir sonraki katalizör, artan benimseme ve kullanım görmektir. Bu sayıların hepsi gerçekten iyi görünüyor. Hash oranı, Çin’in madencileri yasaklamasından bu yana dramatik bir şekilde izlenmesi gereken bir şey.”

Hash oranı, BTC ağının işlem gücünü ölçen bir Bitcoin madenciliği metriğidir. Artan bir hash oranı, daha fazla güvenlik ve ağ saldırılarına karşı daha yüksek direnç anlamına gelir.

Morgan Creek CEO’su ayrıca, halihazırda var olan arz miktarına kıyasla her yıl piyasaya giren yeni arz miktarını ölçerek kripto para fiyatlarını tahmin etmeye çalışan stok akış (S2F) modelinden de bahsetti.

“Yıl sonuna kadar 100.000 dolara ulaşabileceğimizi düşünen birçok insan var. Stoktan akışa modeli bunu yapmamız gerektiğini söylüyor. Bir de fiyatın genellikle değerin üzerinden uçup gittiği spekülatif bir doğa var.”

Bitcoin bu yazının hazırlanışı sırasında 62.568 dolardan işlem görüyordu. BTC son bir haftada neredeyse yüzde 9 artış sağladı.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!