BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$10,475.66
+0.72%
$342.71
+0.47%
$0.23
+0.83%
$44.10
+2.15%
$90.59
+3.31%
$5.90
-2.54%
$53.62
+0.88%
$24.21
+3.95%
$0.08
+4.24%
$215.00
+0.75%
$10,475.68
+0.72%
$342.72
+0.47%
$0.23
+0.78%
$44.10
+2.15%
$1.00
-0.1%
$0.03
0%
$90.59
+3.31%
$5.90
-2.54%
$53.62
+0.88%

XMD Coin’in İkinci Büyük Tuzağına Düşmeyin!

XMD Coin dolandırıcılarının bir kez dolandırdıkları yetmedi, şimdi ikinci kez dolandırmaya çalışıyorlar. Lütfen bu ikinci tuzağa düşmeyelim...

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bugün öğlen saatlerinde “MyDexPay Gerçekleri” konulu bir mail aldık. Mail yoluyla bize gönderilen linke tıkladığımızda bir takım hacker grubunun XMD Coin projesini hacklediklerini ve tüm kullanıcılarının kimlik bilgilerini ele geçirdikleri yazıyor.

Detaylı incelemeleri yaptık kullanıcıların tüm kimliklerini hacker grubu bu web sitesinde ifşa etti ve bu kimlik bilgilerini DeepWeb üzerinde illegal oluşumlara satmakla tehdit etti.

Bu grup aynı zamanda bu kimlik bilgilerini silmek için fidye istedi. 0.01 Bitcoin veya 0.5 Ethereum fidye ücretini ödemeyenlerin tüm kimlik bilgilerini illegal yapılanmalara satacaklarmış.

Öncelikle böyle bir durumun yaşanmasına çok ama çok üzüldüm. Her ne kadar patlayacağını ponzi olduğunu söylesem bile hiç kimsenin kimlik bilgilerinin ifşa edilmemesini isterdim. Bu gerçekten ama gerçekten çok üzücü bir durum.

18 Haziran 2020 tarihinde detaylı araştırma ve incelemeler yaparak sizlere XMD Coin projesinin ponzi olduğunu kanıtlarını göstererek söylemiştim. Eğer kanıtlarıyla ispat ettiğim XMD Coin dolandırıcılığı hakkında yazdığım makalemi hala okumadıysanız buradan o makaleme ulaşıp, okuyabilir ve sizlere emek edip araştırıp kanıtlarını göstererek hazırladığım YouTube videosunu da eğer hala izlemediyseniz buradan izleyebilirsiniz.

XMD Coin’den ikinci tuzak

Bu tiyatroyu düzenleyenler aslında iddia ettikleri gibi farklı bir hacker grubu değil, bunu asıl düzenleyenler XMD Coin projesinin kurucularıdır. XMD Coin kurucuları bir kez dolandırdıkları küçük yatırımcıyı ikinci kez dolandırmak istiyor. Her ponzi projenin sonu bu şekilde olur. Biri çıkar sistemi ele geçirdiğini söyler ve küçük yatırımcı hiçbir şeyden şüphelenmez ve hala iyi niyetli düşünmeye devam eder. Hacklemeselerdi proje uçacaktı derler.

Buradan Telegram kanalımıza katılarak bu tarz ponzi projelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Ben sizleri tekrar uyarıyorum, sakın ama sakın bu tiyatroya inanıp kimlik bilgilerinizi satacaklarını söyleyerek, sizleri korkutmaya çalışan bu çakal topluluğunun ikinci tuzağına asla düşmeyin. Sakın bu web sitesinde yer alan kripto para cüzdanlarına tek kuruş atmayın. Bu bir tuzak tek amaçları dolandırdıkları insanları basit bir yöntem ile tekrar dolandırmak istiyorlar. Onların tek amacı sizleri dolandırmak sakın korkup bu adreslere kripto para yatırmayın ve bunlara inanmayın.

Yukarıda yer alan kısa videoyu mutlaka izleyin ve bütün arkadaşlarınızla paylaşın çevreniz bunların yalanlarına inanıp ikinci tuzaklarına düşmesin. Ben eminim ki, birçok kişi kimlik bilgilerinin satılmaması için bu kripto para adreslerine istenen miktarı atacak. Bundan dolayı sizlerden ricam bu makale ve videoyu yayalım mağdur olan bu insanlara ulaşalım ve ikinci kez dolandırmalarına engel olalım.

Lütfen burada hiç kimse bencil düşünmesin ve bu makale ile videoyu paylaşmaktan asla çekinmesin, çünkü aynı durumda sende olabilirdin, hayatın karşımıza ne çıkaracağı hiçbir zaman belli olmaz ama bizler en azından bu tarz paylaşımları yaparak daha çok insana bunları göstermeli ve onları bu tuzaklardan kurtarmalıyız. Bu kaynakları çevresiyle paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.