2021’deki Bitcoin Çöküşünü Bilen Analist Bitcoin Tahmini Yaptı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in Mayıs 2021’deki çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden bir kripto analisti şimdi BTC’nin “satın alma bölgesine” girdiğini söylüyor.

Twitter’da 114.700 takipçiye sahip olan ünlü analist Dave the Wave, takipçilerine, Bitcoin’in yaklaşık iki yıl sonra Pazartesi günü alım bölgesine girdiğini söyledi.

Analist, BTC alımlarında katmanlaşmaya başlamak için 25.000 ABD Doları’nın “makul bir nokta” olduğuna inandığını söyledi.

“Ayrıca makro grafikler için dikkate alınması gereken, yalnızca haftalık değil, aynı zamanda aylık grafiğin de kapandığı yerdir. Makro perspektiften, kısa bir fitili iskonto etmek adil.

Satın almalara gelince, makul bir noktada katmanlaşmaya başlamalılar. Bence 25K o noktaydı…

Fiyat şimdi neredeyse 2 yıl sonra uzun süredir devam eden satın alma bölgesinde…”

Btc

Bitcoin, bu yazının yazıldığı zaman diliminde 21.219 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, 28.000 dolar civarında işlem gördüğü 12 Haziran Pazar gününden bu yana yüzde 22’den fazla düştü. Aynı zamanda, geçen yılın Kasım ayı başlarında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolardan da yüzde 68’den fazla düşmüş oldu.

Dave the Wave, BTC hakimiyet çizelgelerinin bir geri dönüş sinyali olabileceğini söylüyor.

“BTC dom bir dönüş sinyali mi veriyor?”

Btc

Analist ayrıca Bitcoin’in aylık ve haftalık hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) ölçümlerinin sıraya girdiğini belirtiyor.

“Aylık MACD taban fiyatının dip fiyatlarıyla aynı hizaya gelmesiyle tutarlı olarak, haftalık MACD de şimdi aynı hizada…

En azından burada sadece duygunun aksine nesnel teknik analiz olan bir şey var.”

Btc

2021’deki Bitcoin Çöküşünü Bilen Analist Bitcoin Tahmini Yaptı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.