AXS

Axie Infinity (AXS) İki Günde Yüzde 48 Yükseldi! Yükseliş Sebebi Bu Olabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

GameFi ve Metaverse sektörü zaman geçtikçe yavaş yavaş çekiş kaybediyordu, ancak piyasadaki ani bir toparlanmayla karşı karşıya kaldığından, Axie Infinity (AXS), toparlanan piyasaya ek olarak birkaç yeni özellik sunduktan sonra büyük bir fiyat artışıyla karşı karşıya kaldı.

Axie Infinity, Topluluk Hazinesi ve Merkeziyetsizlik Duyurdu

Büyük yükselişin arkasındaki temel nedenlerden biri, Axie Topluluğu Hazinesini yönetme şeklinin sunumuna bağlanabilir. Daha önce proje, hem projenin hem de genel olarak GameFi endüstrisinin büyümesi sayesinde değerinin 1 milyar dolara ulaştığını bildirmişti.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Gelecekte, token sahipleri kaynakların kullanımını yönetecek ve uzun vadeli AXS arzını değiştirecek, kaynakları yenileyecek, çeşitli faaliyetlere yatırım yapacak ve önemli projeleri gerçekleştirmek için kaynak grupları oluşturacak.

Son makaleye göre, aşamalı ademi merkeziyetçilik kavramı, proje için bir sonraki yol noktasıdır. Aşamalı ademi merkeziyetçilik fikri, Axie ekosistemine her türlü katılımı ve katkıyı ödüllendirerek topluluk üyelerine daha fazla sahiplik sunmaya dayanır.

Merkeziyetsiz Proje Getirilerine İlgi Artıyor

Temel değişikliklere ve güncellemelere rağmen, Axie’ye artan ilgi, DeFi endüstrisine ve onunla ilgili projelere genel bir giriş artışı ile açıklanabilir. GameFi, 2022’nin başından beri popülaritesinin ve TVL’nin büyük bir bölümünü kaybetti.

Solana, Cardano ve Ethereum gibi akıllı sözleşme teknolojilerini kullanan projelerin çoğu, son birkaç gün içinde muazzam fon girişleriyle karşı karşıya ve değerlerine en az yüzde10 değer kazandırıyor. Yazının yazıldığı sırada, AXS son üç gündeki değerine yüzde 44 değer kattı ve 200 günlük hareketli ortalamanın direnç çizgisine ulaştı.

Axie Infinity (AXS) İki Günde Yüzde 48 Yükseldi! Yükseliş Sebebi Bu Olabilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.