Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Balinalar BTC Satışına Başladı Mı? Bitcoin’i Gelecek Günlerde Neler Bekliyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC fiyat hareketi, uzun vadeli önemli bir trend çizgisinin altında kaldığı için Bitcoin boğaları kontrolünü kaybediyor.

Bitcoin (BTC), 22 Haziran’da dramatik bir ruh hali değişikliği yaşadı ve birden fazla günün en yüksek seviyeleri yerini 20.000 doların altına yeni bir dalışa bıraktı.

Kaynak: TradingView
Balinalar BTC Satışına Başladı Mı? Bitcoin'i Gelecek Günlerde Neler Bekliyor! 1

BTC, Güç Topluyor Alabilir!

TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD’nin 19.947 dolar seviyelerine ulaşmak için son kazanımlarını aniden durdurduğunu gösterdi.

Lider kripto para birimi önceki gün 21.700 doları geçmişti, 16 Haziran’dan bu yana en iyi performansı oldu, ancak Wall Street ticareti sırasında momentum azaldı.

Popüler yatırımcı ve analist Rekt Capital için BTC/USD’nin 200 haftalık hareketli ortalamasını (MA) geri alamama tehlikesi vardı.

Önceki ayı piyasalarında klasik bir destek çizgisi olan Bitcoin, daha önce makro fiyat diplerini karakterize eden fitillerle destek olarak 200 haftalık MA’yı korumuştu.

“BTC, 200 haftalık MA’yı destek olarak geri alamazsa… O zaman ne olabileceğine dair senaryolardan biri, 200 haftalık MA’nın altında ilk kez bir Birikme Aralığı oluşmadan önce yeni düşük seviyelere inmeyi içerir.”

200 haftalık MA, bu yazının yazıldığı zaman diliminde 22.420 dolardı.

Kaynak: TradingView
Balinalar BTC Satışına Başladı Mı? Bitcoin'i Gelecek Günlerde Neler Bekliyor! 2

Diğer popüler analist Credible Crypto kısa vadeli perspektifte daha iyimserdi ve Twitter takipçilerine spot fiyatın çok daha düşük olacağını öngörmediğini söyledi.

https://twitter.com/SJCrypto/status/1539503178705776640?s=20&t=yb3VlBTbK-72o92hdM9Pjg

Crypto Tony, BTC/USD’nin şu anda hareket ettiği “talep bölgesini” de aynı şekilde takipçilerine önemle belirtti:

“Makroda burada birkaç şey görebiliriz. Bir dağıtım aralığından net bir şekilde ayrıldık. Şimdi bu aralıktaki ilk talep bölgesini test ediyoruz. Bir tepki bekleniyor, ancak bence henüz dip değil.”

Balinalar BTC Hareketleri!

Bu arada, en büyük BTC sahipleri için, zincir üstü verilerde değişim belirtileri zaten görülüyordu.

Zincir içi analitik firması Glassnode’a göre, 20 ve 21 Haziran’da Bitcoin balinaları borsalara 50.000’den fazla BTC yatırdı. Bunu, 13 Haziran’da tek bir günde 58.000 BTC girişi izledi.

Balina cüzdanlarından gelen toplam girişler, gün içi bazında yüksek kalırken, önceki bazı satışlar sırasında görülen seviyelerle hala eşleşmedi.

Örneğin 9 Mayıs’ta aynı grup, Mart 2020’den bu yana en çok işlem yapan hesaplara 80.000’den fazla BTC gönderdi.

Büyük cüzdanlı yatırımcılar 19.000 doların biraz üstüne potansiyel bir ana destek hattı oluşturdu.

Balinalar BTC Satışına Başladı Mı? Bitcoin’i Gelecek Günlerde Neler Bekliyor!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!