Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Bank Of America’dan Kripto Açıklaması Geldi! Konu Ne Oldu?

Bank Of America’dan Kripto Açıklaması Geldi! Konu Ne Oldu?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bank of America’nın (BofA) Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Brian Moynihan, şirketinin kripto endüstrisinden kaçınarak herhangi bir şey kaybetmediğini söyledi.

25 Mayıs’ta, Davos’ta (İsviçre) Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) Yıllık Toplantısı’nda yapılan bir röportajda, Yahoo Finance’in genel yayın yönetmeni Biran Sozzi, Moynihan’a, kripto sektöründe aktif rol almayıp şirketine bir şey kaybettiriyormuş gibi hissedip hissetmediğini sordu.

Moynihan, bankasının sıkı bir şekilde düzenlendiğini ve kripto endüstrisinde her şeyi içeren hamleler yapmasının engellendiğini açıklamadan önce “hayır” yanıtını verdi. BofA’nın banka olmak ve finansal özgürlüğü teşvik etmek de dahil olmak üzere halihazırda iyi yaptığı şeylere odaklanmasının daha faydalı olduğunu savundu.

Ve açıklamalarına şu şekilde devam etti:

”En büyük amacımız, Amerika’daki tüketicilerin başarılı bir finansal hayata sahip olmalarına yardımcı olmaktır. Yaşam planlarımız, finansal planlama aracımız (dört veya beş milyon kullanıcı) sadece üç yıl önce başladı. Yapmanız gereken şey bu, insanların hayatlarında yardımcı olması için paralarını daha çok çalıştırmayı öğrenmelerini sağlamak.”

Bir bankacılık sektörü emektarı olan Moynihan, son 12 yılda CEO olarak görev yaptığı süre boyunca dijital bankacılıkta büyük bir dönüşümün itilmesinden sorumluydu.

Dünya Ekonomik Forumu, kripto endüstrisinin etkinlikteki güçlü görünümüne rağmen dijital para birimlerine karşı “ağır şüphecilik” sergiledi. Rapor, forumun kripto için pazar çapında bir satışın ortasında gerçekleştiğini ve Guggenheim’dan Scott Minerd’in BTC’nin 8.000 dolara kadar düşebileceğini tahmin ettiğini belirtti.

Bank Of America’dan Kripto Açıklaması Geldi! Konu Ne Oldu?
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!