Binance Borsası Elon Musk’a 500 Milyon Dolar Borç Verdi!

Binance
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sec’in en son raporuna göre, Elon Musk, Twitter’ın tüm hisselerini her biri yaklaşık 54 dolara satın almak için çeşitli yatırımcılardan 7,13 milyar dolarlık yeni finansman taahhüdü aldı. Başvurunun en ilginç kısmı, Musk’a 500 milyon dolarlık taahhüt mektubu sağlayan dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance oldu.

Esasen taahhüt mektupları, ortak yatırımcılar tarafından belirli bir amaç için sağlanan kredilerdir; bu durumda, Twitter’ın piyasada bulunan tüm hisselerin satın alınması yoluyla tamamen satın alınmasıdır. Genellikle taahhüt mektuplarını, borç verenin borçlunun yatırımı iade edeceği koşulları vurguladığı ayrı bir anlaşma izler.

Tablodaki her bir öz sermaye yatırımcısı, birleşme öncesinde veya anında ana şirkete katkıda bulunmuştur. Ancak bazı yatırımcılar belirli bir miktarda fon sağlarken, diğerleri alternatif olarak Twitter hisselerini sağlayarak taahhütte bulundular.

Prens Alwaleed Bin Talal Bin Abdulaziz Alsaud 35 milyon hisseye katkıda bulundu. Hisse başına 54,2 dolar değerleme ile Alsaud’un katkısı neredeyse 1,9 milyar dolar olacak ve bu da tüm ortak yatırımcılar arasında en büyük katkıyı yaptığı anlamına geliyor.

Elon Musk’ın Twitter satın alması finans, kripto ve medya sektörlerindeki en büyük olaylardan biriydi. Nisan ayında, Elon Musk, kullanıcıların platformdaki deneyimini olumsuz etkileyen çok sayıda bot, dolandırıcı ve diğer hoş olmayan kişilerle ilgili hayal kırıklığını sürekli olarak ifade ederken, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birinin potansiyel olarak satın alınacağını ima etmeye başladı.

Binance Borsası Elon Musk’a 500 Milyon Dolar Borç Verdi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.