featured

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Bitcoin Balinaları Almaya Devam Ediyor: 10 Günde 5 Milyar Dolarlık Birikim Piyasa Spekülasyonlarını Artırıyor!

Bitcoin Balinaları Almaya Devam Ediyor: 10 Günde 5 Milyar Dolarlık Birikim Piyasa Spekülasyonlarını Artırıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin‘in (BTC) fiyatı, son birkaç ayda katlanarak artarak Aralık 2021’den bu yana ilk kez 50.000 doları aştı. Yine de BTC balinaları tatmin olmadı ve birikim yapmaya devam etti.

Bitcoin fiyatı, ABD’de spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) piyasaya sürülmesiyle oluşan heyecanın ve bu fonların kripto para birimine getirdiği talebin de etkisiyle, son altı ayda neredeyse %100 artışla şu anda 52.000 doların üzerinde işlem görüyor. BitMEX Research verilerine göre, bu Bitcoin ETF’leri piyasaya sürülmelerinden bu yana 4.5 milyar doların üzerinde net yatırım aldı.

Popüler kripto para analisti Ali Martinez’e göre, Bitcoin balinaları (büyük miktarlarda BTC içeren adresler) son on gün içinde varlıklarına toplu olarak 100.000’den fazla BTC ekledi, bu da birikimin 5 milyar doların üzerinde olduğu anlamına geliyor.

58

Verilerde spot Bitcoin ETF’lerinin Bitcoin adreslerinin dahil edilip edilmediği belirsiz. Ancak bu durum, Bitcoin’in arzında artan baskıyı gözler önüne seriyor. Bu baskı, Bitcoin’in madencilere verdiği ödülü yarıya indirecek Nisan ayındaki “halving” olayından önce daha da artacak.

Bazı analistler, Bitcoin’in madencilik ödülünün yarıya ineceği “halving” olayından sonra arzda potansiyel bir şok yaşanabileceğini öngörerek, Bitcoin fiyatı için yükseliş tahminleri yapıyorlar. Bu öngörülerin sebebi, halving sonrasında piyasaya girecek yeni Bitcoin miktarının yarıya inmesi, dolayısıyla arzın azalması.

Screenshot 7

Popüler bir kripto para analisti ve ilk Bitcoin savunucusu Tuur Demeester, örneğin Bitcoin’in değerinin 2026 yılına kadar 200.000 ila 600.000 bin dolar arasına çıkacağını tahmin etti.

SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin fiyatı için yaptığı yüksek artış öngörüsünden vazgeçmiyor. Scaramucci, yaklaşan “halving” olayında Bitcoin fiyatının dört katına çıkabileceğini ve bunun da bir sonraki döngüde nereye ulaşabileceğinin bir işareti olabileceğini belirtiyor. Bu yönteme dayanarak, mevcut piyasa hareketliliğini de göz önünde bulunduran Scaramucci, 170.000 dolarlık fiyat tahmininin bile tutucu olabileceğini savunuyor.

Bitcoin Balinaları Almaya Devam Ediyor: 10 Günde 5 Milyar Dolarlık Birikim Piyasa Spekülasyonlarını Artırıyor!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!