BTC

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin (BTC) Fiyatı 45 Bin Doları Aştı! Nereye Gidecek?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC fiyatı, Bitcoin kaldıraçlı işlem yapan yatırımcıların kontrolünde uyarısıyla birlikte 45.000 bin doları aştı.

Bitcoin günlük 1.300 dolarlık bir mum görüyor, ancak açık faizde 1 milyar dolarlık bir artış, yeni seviyelerde BTC fiyat gücü konusunda endişelere yol açacak gibi görünüyor.

8 Şubat’ta kripto piyasaları biraz beklenen yükselişi işaret ederken, Bitcoin (BTC) fiyatı 44,863 bin dolarda yaklaşık %3 artışla kaldı.

IMG 0061
BTC/USD 1-günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin’un açık pozisyonu neredeyse 1 milyar dolar arttı!

Lider kripto para, 7 Şubat günlük kapanıştan sonra Bitstamp üzerinde 44.766 bin dolara yükselerek neredeyse bir ayın en yüksek seviyelerine ulaştı.

Yüzdelik olarak daha ılımlı olsa da, bu hareket Ocak ortasından bu yana BTC/USD etrafındaki sıkıcı durumu biraz hafifletti.

Bitcoin tekrar yükselişe geçiyor, 45.000 bin doları aştı. Piyasa hâlâ belirlenmiş bir aralık içinde, MN Trading’in kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, X (eskiden Twitter) üzerindeki son analizinde yazdı.

Screenshot 1

“Yarılanma (halving) öncesinde 48-51 bin dolara ulaşacağımızı düşünüyorum ve daha fazla konsolidasyon için tekrar düşeceğiz.”

(Konsolidasyon) : Bir varlığın fiyatındaki dalgalanmanın azaldığı, genellikle yatay bir hareketi ifade ediyor.

IMG 0063
BTC/USD işaretli grafik. Kaynak: Michaël van de Poppe/X

Van de Poppe, kısa vadeli BTC fiyat zaman çizelgesine atıfta bulundu ve bu olayın blok ödül yarılanması etkinliğiyle sona ereceğini belirtti; bu etkinlik şu anda 17 Nisan civarında planlanıyor.

Son yükselişin nedenleri üzerinde duran CryptoQuant’un on-chain analitik platformuna katkı sağlayan J. A. Maartunn, bu artışın sınırlı bir ömre sahip olabileceği konusunda uyardı.

Bu yükselişi kaldıraç yönlendiriyor, X gönderisinin bir kısmında belirtildi.

Screenshot 3

“Açık Pozisyon, 24 saatten az bir sürede +982 milyon dolar arttı. Fiyat istikrarlı bir şekilde devam ederse bu yönetilebilir olabilir, ancak tersine dönmeye başlarsa volatiliteye hazırlıklı olun.”

IMG 0064
BTC/USD grafiği ve toplam açık pozisyon ile ilgili bilgiler. Kaynak: J. A. Maartunn / X

Kısa bir süre içindeki önemli açık pozisyon artışları, önceki zamanlarda BTC fiyatındaki ani hareketlerden sorumlu olmuştu; bunlardan biri de Ekim ayındaki 28.000 bin dolardan olan yükseliş sırasında yaşandı.

Ani bir piyasa dönüşünü önleyebilecek bir gelişme olarak, finans yorumcusu Tedtalksmacro, artan alıcı likiditesine karşı olası satış baskısının azalmasına dikkat çekti.

IMG 0065

BTC fiyatının artışını bekleyenler, yarılanma ve makro risk konularında kararlı bir duruş sergiliyor!

Yarılanma, olumlu BTC fiyat tahminlerinin artmasından sorumlu.

Bu, Nisan ortasından önce 60.000 bin doları geçme olasılığını içeriyor; bu teori, popüler yorumcu Fred Krueger tarafından daha sonra tekrarlandı.

IMG 0067

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, bu hafta ABD’deki bölgesel bankacılık sektöründeki artan belirsizlik nedeniyle Bitcoin fiyatlarına olan inancını tekrarladı.

Neredeyse geçen yılın bu zamanları, bankacılık krizinin hemen ardından, Bitcoin’in boğa piyasasına başlamak üzere olduğunu söylemiştim, kripto analiz şirketi CryptoSlate’ten araştırma ve veri analisti James Van Straten konuya devam etti.

Screenshot 4 2

“Şu anda, kripto paralar daha yüksek fiyatlarla alınmaya devam ediyor; piyasa son derece düzenli bir boğa trendi içinde”dedi.

Bitcoin (BTC) Fiyatı 45 Bin Doları Aştı! Nereye Gidecek?
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!