Bitcoin Cash

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Cash, Kendi Ağı Üzerinde CashTokens’ların Yükseltmesine İmkan Tanıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Cash geliştiricisi Jason Dreyzehner, en son yükseltmenin “finansal erişimi genişletmek için bir araç” olarak gördüğü CashTokens desteğini içerdiğini belirtiyor.

Bitcoin Nakit BCH 116 dolar ağ, geliştiricilerin BCH ile aynı özelliklere sahip belirteçler oluşturmasına izin veren büyük bir yükseltme geçirdi. Bunlara “CashTokens” denir ve ağı kullanan herkes tarafından verilebilir.

Ağ, BCH blok yüksekliği 792.772‘de başarıyla blok zincirini güncelledi. BCH geliştiricisi Jason Dreyzehner’a göre, yeni güncelleme CashTokens desteğini içeriyor ve geliştirici, bunun “finansal erişimi genişletmek için bir araç” olduğuna inanıyor. Güncelleme ayrıca geleceğe yönelik çoklu taraf kasaları ve işlem doğrulama için teknik iyileştirmeler gibi diğer özellikleri de içeriyor.

Çoklu Taraf Kasaları Terimi?

Bir varlığın kontrolünün birden fazla taraf arasında paylaşıldığı ve tarafların birlikte belirli koşulların yerine getirilmesi durumunda varlığa erişebildiği bir güvenlik mekanizmasıdır.

Geliştirici, CashTokens’ın ödeme stabilcoin’lerinden ve emtialara, hatta hediye kartlarına ve etkinlik biletlerine kadar çeşitli uygulamalarda kullanılabileceğini vurguladı. Dreyzehner ayrıca, temel teknolojisinden kaynaklanan ileri düzeyde on-chain (blok zinciri üzerinde çalışan ve blok zinciri protokolüyle etkileşim halinde olan) uygulamaların da mümkün hale geleceğini belirtti. Bunlar arasında merkezi olmayan borsalar (DEX’ler), kripto varlıkların güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayan güvenlik kasaları ve ana blok zincirinden ayrı bir blok zinciri olarak çalışan ve ana zincirle etkileşimde bulunan bir yan zincir olan köprülenmiş sidechain’ler oluşur.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin’in Değerinde Olası Satış Baskısı Yaratabilecek 4 Önemli Tarih!

Aynı gün BCH tokenlarının fiyatı da yeni güncelleme nedeniyle artış gösterdi. Veriler, 15 Mayıs’ta tokenların 114 dolardan 120 dolara kadar yükseldiğini gösteriyor. Ancak, bu fiyat hareketi geçici oldu çünkü güncelleme gününden sonra fiyat neredeyse anında 113 ila 114 dolar aralığına geri döndü.

bitcoin cash kendi agi uzerinde cashtokenslarin yukseltmesine imkan taniyor
14 Mayıs – 16 Mayıs Arası Bitcoin Cash Fiyat Endeksi

Bitcoin Cash ağındaki CashTokens yükseltmesi, BRC-20 tokenlarının giderek daha popüler hale gelmesiyle aynı zamana denk gelmektedir. 9 Mayıs’ta, BRC-20 tokenlarının piyasa değeri 1 milyar doları aştı. Patlayıcı büyüme(bir varlığın veya bir sektörün hızla ve beklenmedik bir şekilde büyümesi), Bitcoin token karışabilirlik protokolünün oluşturulmasından iki ay sonra gerçekleşti ve ORDI, NALS, VMPX, PEPE ve MEME gibi tokenların büyümesiyle desteklendi.

Yeni gelişme birçok kişi için heyecan verici olsa da, ağ için yeni bir dizi sorun beraberinde getirdi. 10 Mayıs’ta CryptoQuant analisti Axel Adler Jr, yeni token standardı nedeniyle Bitcoin ağının artan ücretler ve biriken işlemlerle mücadele ettiğini ifade etti.

Bitcoin Cash, Kendi Ağı Üzerinde CashTokens’ların Yükseltmesine İmkan Tanıyor!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!