Bitcoin

Bitcoin Destek Seviyesinde Tekrar Tutundu! Uzman Analist Yükseliş Yakın Dedi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası, varlıklarının çoğunu etkileyen düşüş krizinden sonra yeşil yanıp sönerken, Bitcoin (BTC) de aynı şeyi yapıyor, hem günlük hem de haftalık grafiklerde bir artış kaydediyor ve bazı uzmanların yakın gelecekte yukarı yönlü bir dönüş olasılığını görmelerine yol açıyor.

Özellikle, Twitter hesabı @CryptoDonAlt tarafından bilinen profesyonel bir kripto yatırımcısı, 6 Temmuz’da yayınladığı tweet’e göre, Bitcoin’in önemli bir yükseliş içinde olabileceğine ve dikkat edilmesi gereken hedef destek seviyesi olarak 30.000 doları belirleyebileceğine olan inancını dile getirdi.

Söz konusu tweet’te DonAlt, bunun ayı piyasasının sonu anlamına gelmediğini, ancak muhtemelen “büyük bir ortalama geri dönüş” olduğunu söyledi. Ayrıca “hala yapılacak çok iş olduğunu ama yine de bu tabloyu çok beğendiğini” söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Bitcoin
Kaynak: CryptoDonAlt/Twitter

Tweet’in altındaki bir yoruma yanıt veren kripto ticaret uzmanı, Bitcoin’in “30 bin dolara kadar gidebileceğini ve sonrasında yine de yeni bir düşüş yapabileceğini” belirtti.

Bitcoin’i Önümüzdeki Günlerde Neler Bekliyor?

Bitcoin’in 2021’deki Amerika Birleşik Devletleri Bağımsızlık Günü’nden bu yana yaklaşık yüzde 44 düştüğünü ve 4 Temmuz 2022’de 35.287 dolardan 19.600 dolara düştüğünü belirtelim. Ancak o zamandan beri fiyatı biraz toparlandı.

Bu yazının yazıldığı zaman diliminde, lider kripto para biriminin fiyatı, önceki yedi gün boyunca sadece yüzde 0,49’luk bir artışa rağmen, gün içinde yüzde 4,12’lik bir artış kaydederek 20,188 dolarda kaldı.

Bu arada, Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, yılın ilk yarısındaki Bitcoin kayıplarının yatırımcılar için bir temel görevi görebileceğine ve muhtemelen önceki toparlanma temellerine dayanarak 2022’nin ikinci yarısında duyarlı olanları destekleyebileceğine inanıyor.

Öte yandan, bazı piyasa liderleri, Danimarka merkezli Saxo Bank’ın kripto piyasasının şu anda hala “belirsizlikte” olduğu sonucuna varması ve genel rallinin buna bağlı olacağına dikkat çekmesiyle, kripto sektörünün henüz netlik kazanmadığını düşünüyor.

Bitcoin Destek Seviyesinde Tekrar Tutundu! Uzman Analist Yükseliş Yakın Dedi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram