featured

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Madencilerinin Maliyeti Artıyor! Bu Durum Sektöre Ciddi Zarar Verebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cryptorank piyasasından ve on-chain tracker’dan elde edilen verilere göre, piyasa ayıların ağır baskısı altında hareket etmeye devam ediyor. Ayrıca bu durum devam ettikçe Bitcoin madenciliğinin karlılığı en düşük seviyeye düşmesi gayet normal bir durumdur. Bitcoin madenciliği karsız olduğundan, piyasa uzun zamandır görmediğimiz koşullar ve olaylarla karşı karşıya kalabilir.

Madencilerin Satış Baskısı Düşüyor

Bu nokta kurgusal olsa da analist ve yatırımcıların, özellikle kayıpları kara dönüştükten sonra, kardan ziyade zararda pozisyon tutma eğiliminde oldukları yaygın olarak bilinen bir gerçektir. Aynı kural, özellikle bir miktar rezervleri varsa, varlıklarını zararına satmayacak olan madenciler için de geçerli olabilir.

BTC

Bitcoin, piyasada satabileceklerinden daha yüksek bir fiyata çıkarıldığından, madencilerin harcamalarının yalnızca bir kısmını karşılamak için satmak yerine Bitcoin’leri ellerinde tutma olasılığı daha yüksektir. Ne yazık ki bu durum, iki ucu da keskin bir kılıç çünkü Bitcoin madencilerin tüm madencilik masraflarını karşılamalarına izin veren başa baş fiyatına ulaştığında büyük olasılıkla daha fazla satış baskısı ile karşı karşıya kalacağız.

Bitcoin Madenciliği Popülerliğini Kaybedebilir!

En değerli kripto varlık olan Bitcoin artık çoğu kişi için karlı olmadığı için, ağın hash ve madencilik zorluğunun kademeli olarak düşmesine hazır olmalıyız. Madencilerin elinde azalan arzla birlikte, piyasanın sürekli aşağı çekilmeden yukarı doğru hareket etmesi daha kolay olmalıdır. Ne yazık ki, düşük madencilik talebi, ağın hash oranındaki düşüş tamamen geçici olsa bile Bitcoin’in bir ağ olarak istikrarını riske atacak.

Bitcoin Madencilerinin Maliyeti Artıyor! Bu Durum Sektöre Ciddi Zarar Verebilir!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!