Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bu Altcoin, Projede Yer Alması İçin Brezilya Merkez Bankası Tarafından Seçildi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brezilya merkez bankası 3 Mart’ta bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirme mücadelesinde ilerlemek için toplam dokuz proje seçtiğini açıkladı. Projelerden biri de Aave oldu.

LIFT Mücadelesi

Brezilya merkez bankası, mevcut temanın “Gerçek Dijital” (Real Digital) olduğu sözde LIFT Challenge’ı açıkladı.

Bu zorluğun temel amacı, merkez bankası tarafından verilen dijital para birimlerinin kullanım durumlarının yanı sıra teknolojik olarak ne kadar uygulanabilir olduklarını değerlendirmektir. Katılımcıların bir teklif gönderirken akıllarında tutmaları gereken birden çok özellik vardır, bunlardan bazıları aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

  • Önerilen çözümün ölçeklenebilirliği, “ulusal kapsamdaki perakende uygulamaları” hedef aldı.
  • Kullanım durumunda kullanılan bilgilerin gizliliği, henüz mevcut düzenlemelere uygunluk.
  • Birlikte çalışabilirlik
  • Programlanabilirlik

Yakın tarihli bir duyuruda, Banco Central de Brasil, izleme için 9 proje seçtiklerini ve 43 farklı şirketin tümü tarafından sunulan toplam tekliflerin yaklaşık yüzde 20’sini temsil ettiğini açıkladı.

Seçilmiş Birkaç Kişi Arasında Aave

Seçilen projelerden biri de Aave oldu. Protokolün açıklaması, “DeFi araçlarını kullanarak kredi sunmaya ve bu işlemlerin finansal sistem kurallarına bağlılığını garanti etmeye odaklanarak (bir likidite havuzu oluşturarak) birkaç tasarruf sahibinden kaynak toplaması” şeklindedir.

Bir sonraki adım için teklifleri kabul edilen diğer şirketler arasında Santander Bank of Brazil, Febreban, Giesecke, VERT, Visa do Brasil ve diğerleri yer alıyor.

Brezilya, kripto para birimi endüstrisine ciddi çaba harcıyor. Daha önce, senatör Flavio Arns, sanal varlıkları, brokerler ve kripto para borsaları gibi hizmet sağlayıcıları düzenleyecek bir yasa tasarısı sundu. Yerel SEC’in ICO’lar hariç kripto ile ilgili yasama faaliyetlerine karışmasını engelleyecektir. Tasarı, Şubat ayı sonlarında ülkenin Senatosu tarafından kabul edildi ve Temsilciler Meclisi’ne taşındı.

Bu Altcoin, Projede Yer Alması İçin Brezilya Merkez Bankası Tarafından Seçildi!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!