Borsa

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bu Borsada Alımlar Durduruldu! Hisse Senedi Düşüşe Geçti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD borsasının bugünkü açılışı, ülkedeki kripto para borsalarından biri olan Coinbase sahiplerine hoş olmayan bir sürpriz verdi. Borsanın hisse senedi yüzde 10 düşüş gerçekleştirerek, 73,87 dolar seviyelerinden 67 dolar civarına düştü.

Borsa
Kaynak: TradingView

Şu anda esas olarak ABD Federal Rezervi tarafından belirlenen finansal piyasaların genel dış konjonktürü pahasına söz konusu kripto para borsasının hisselerinin bir sonraki düşüşü için yeterli neden vardı.

Coinbase için hoş olmayan haberler bu haftanın başından itibaren başladı. O zaman, CryptoQuant borsanın hissedar mektubuna dayanan istatistikler yayınladı, bununla birlikte incelenen dönemde kurumların Coinbase hisselerinin yüzde 76’sını oluşturduğu, kişilerin hisselerinin ise 4. çeyreğe kıyasla 2.4 kat düştüğü biliniyordu.

Alımlar Durduruldu! Anlaşmalar İptal Ediliyor!

Söz konusu kripto para borsasında işe alımlar durduruldu. Borsa buna sebep olarak çalkantılı piyasayı ve mevcut kripto kışını sundu. Coinbase başlangıçta stratejik olarak işe alımların bir-iki haftalık duraklatılmasına karar verip, sektöre bu şekilde duyurmuştu. Ancak bu süreçte; firmanın önceliklerini değerlendirip, mevcut çalışan sayısını ve rollerini gözden geçirene kadar durdurmaya karar verdiklerini açıkladılar.

Ayrıca kripto borsası, önceki zamanlarda anlaştığı bazı kişilerin de tekliflerinin iptal edildiğini, yeterince büyüme sağlayana dek bu şekilde ilerleneceğini duyurdu.

Bu Borsada Alımlar Durduruldu! Hisse Senedi Düşüşe Geçti!