Bu Ethereum Ölçeklendirme Altcoin’i Bir Haftada 2 Kat Kazandırdı!

Altcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birlikte çalışabilir bir katman-2 Ethereum (ETH) ölçeklendirme çözümü, ana ağına yapılan yükseltmelerin duyurulmasının ardından yükselişine devam ediyor.

Ürününün başkan yardımcısı Chadwick Strange tarafından kaleme alınan yeni bir blog gönderisine göre, merkezi olmayan uygulama protokolü Skale (SKL), test ağı olarak da bilinen en son test ağının bir parçası olacak dört sürüm 2.0 zincirini piyasaya sürdü.

Skale, Web 3.0 geliştiricilerinin ETH blok zincirindeki tıkanıklığı atlatmasına yardımcı olmak için tasarlandı ve Strange, Skale 2.0 ana ağ yükseltmesini almadan önce test ağının yaklaşık iki hafta boyunca çalışacağını söylüyor.

Strange ayrıca, blok zincirinin son derece merkezi olmayan yapısı nedeniyle doğrulayıcıların veya işlemleri doğrulamaktan sorumlu blok zinciri katılımcılarının Skale’yi tamamen güncellemesinin birkaç gün sürebileceğini de belirtiyor.

“Geleneksel bir yazılım sürümünün aksine, bu, 150’den fazla düğüm çalıştıran 46 doğrulayıcı kuruluşta merkezi olmayan bir çabadır. Bu, doğrulayıcılar genellikle farklı donanım yapılandırmaları ve farklı yazılımlar çalıştırdığından, ağ yükseltme işleminin birkaç gün içinde gerçekleştiği anlamına gelir.

Bu, merkezi olmayan bir ağı, yalnızca kısmen merkezi olmayan (veya etkin bir şekilde merkezileştirilmiş) bir ağa sahip olan ve daha hızlı kalkıp çalışabilen diğer çözümler üzerinde çalıştırmanın maliyetlerinden biridir.”

Skale’a göre, test ağı, doğrulayıcıları protokolün güvenliği için çok önemli olan rastgele düğüm seçimi ve sık düğüm dönüşü gibi kavramlara alıştırmanın bir yolu olarak hizmet ediyor.

Duyuruya yanıt olarak Skale, yüzde 102’lik şaşırtıcı bir artışla yedi günün en düşük seviyesi olan 0,138 dolardan 0,322 dolara çıktı.

Skale o zamandan beri stabilize oldu ve yazının yazıldığı sırada 0,258 dolardan işlem görüyor.

Bu Ethereum Ölçeklendirme Altcoin’i Bir Haftada 2 Kat Kazandırdı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.