Bu Şartlar Gerçekleşirse Cardano TVL’si Uçabilir!

Cardano
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022’nin başlangıcı, ağın temel değerinin katlanarak arttığı ve blok zincirinin TVL’de birkaç hafta içinde 200 milyon dolar kazandığı Cardano’nun tarihindeki en iyi dönemlerden biriydi. Bazı büyük piyasa katılımcıları, yeni çözümler ve DApp’ler yayına girdiğinde Cardano’nun bir ağ olarak değerinin daha da artmasını bekliyor.

Bir Twitter hesabı, Cardano topluluğunun önümüzdeki üç ve altı ayda ne beklemesi gerektiğini açıkladı, çünkü birkaç proje zaten çözümlerini yıl içinde piyasaya süreceğini açıkladı.

Cardano Stabilcoin’leri

Cardano tabanlı stabilcoin’ler genellikle fiat ve kripto dünyaları arasında bir köprü olarak kullanıldığından, herhangi bir blok zinciri için en önemli varlıklar arasındadır. Daha önce, Tron ağı, TRX ağına dayalı USDT (Tether) stabilcoin için 40 milyar dolarlık dolaşıma ulaştığını bildirmişti.

Cardano’da önde gelen bir stabilcoin çözümünün piyasaya sürülmesinin, ağa Ethereum, Tron ve Solana gibi blok zincirlerle uyumlu hale getirecek milyarlarca değerinde fon getirmesi bekleniyor.

Sarılmış Varlıklar

Bitcoin ve Ethereum gibi yaygın olarak bilinen varlıkların sarılmış versiyonları, DeFi endüstrisinin hızlı büyümesi ve gelişmesiyle 2021’de son derece popüler hale geldi. Cardano, DeFi endüstrisinde nispeten genç bir oyuncu olduğundan, sarılmış varlıklar, bu durumda Cardano ağına dayanmayan varlıklara zincirler arası maruz kalmaya izin verdiğinden, kullanıcıları tarafından büyük ölçüde beklenmektedir.

Kullanıcılar, yukarıda bahsedilen tüm çözümlerin yanı sıra, ödünç verme ve sentetik varlıklar, donanım cüzdan desteği ve sınırlı kalıcı kayıpla DEX’ler gibi özellikleri görecekler. Tüm bu özellikler, Ethereum ve Solana gibi en büyük ağlarda zaten sunulmaktadır. Cardano’da bu özelliklerin geliştirilmesi, blok zinciri tabanlı çözümleri önemli ölçüde daha çekici hale getirecek.

Bu Şartlar Gerçekleşirse Cardano TVL’si Uçabilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.