Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Bu Ülke Bitcoin’i Yasallaştırabilir! İşte Detaylar!

Bu Ülke Bitcoin’i Yasallaştırabilir! İşte Detaylar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in Meksika’da güçlü bir müttefiki var. Meksikalı bir senatör, kriptonun yasal bir ihale olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Nuevo León eyaleti senatörü Indira Kempis, Bitcoin’in yasal para birimi olarak tanınması gerektiğinden emin, çünkü uygulanması dünya çapında finansal kapsayıcılığı teşvik edebilir.

Söz konusu tasarının hükümleri, Meksikalı sakinlerin finansal mallara ve eğitime erişim sağlamada karşılaştıkları engeller tarafından motive ediliyor.

Bununla birlikte, düzeltilmesi gereken birkaç pürüz mevcut. Örneğin Meksika Merkez Bankası, kriptonun ülkenin finansal çerçevesine dahil edilmesini engelledi.

Bitcoin Finansal Sisteme Destek Sağlıyor!

Kempis geçen Şubat ayında yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

“Mali dışlanmanın, pek azımızın uygulanabilir çözümlerle uğraştığı en önemli sorunlardan biri olduğu bana göre açık.”

Senatöre göre, Meksika nüfusunun yarısından fazlasının resmi bir tasarruf hesabı olmaması, temelde bankacılık kurumlarına duyulan güven ve takdir eksikliğinden kaynaklanıyor ve bu da nüfusun bu kesiminin tasarruf için resmi bir finansal araca erişimini engelliyor. .

“Bu tür bir teknoloji, milyonlarca bireyin finansal sisteme katılabilmesi için bir alternatif geliştirmemizi sağlıyor.”

Bununla beraber, Meksikalıların yaklaşık yüzde 70’i, nüfusun büyük kısmının tasarruf, kredi yönetimi ve ipotek konusunda rasyonel kararlar almasını engelleyen finansal eğitime erişebiliyor.

Meksikalı Senatör Bitcoin’in Potansiyeline İnanıyor!

Kempis, Bitcoin’in kabul edilmesinin, ulusların eşitsizlik gibi zorlukları ele alması ve finansal katılım elde etmesi için nesilde bir kez görülen bir şans olduğunu belirterek devam etti.

“Bitcoin Meksika’da yasal ödeme aracı olarak tanınmalı, çünkü öyle değilse ve El Salvador ile aynı seçimi yapmazsak harekete geçmek son derece zor”

Bu yılın Ocak ayında, Meksika Merkez Bankası (CBM), kendi merkez bankası dijital para birimi olan dijital pesoyu (CBDC) geliştirdiğini de sözlerine ekledi.

Meksikalıların finansal hizmetlere ve Bitcoin gibi kripto para birimlerine erişim kazanmalarına yardımcı olmak için Meksika CBDC’sinin 2024 yılına kadar dolaşımda olması bekleniyor.

Market
Kaynak: TradingView

2018’de göreve başlamasından bu yana, Kempis son birkaç yıl boyunca kripto para ekonomisini büyük ölçüde teşvik etti. Yıllardır kripto girişimcileri, yazılım geliştiricileri ve savunucularından oluşan bir ağ ile ilgileniyor.

“Artık siyasete katıldığıma göre, onu tanıtmaya çalışıyorum.”

XCH Coin’in arkasındaki şirket olan Chia Network gibi diğerleri, ülkede kripto para madenciliği operasyonları kurma sürecinde.

Bu arada, bazı Bitcoin madencileri kendilerini Meksika’da kurdular ve XCH Coin’in arkasındaki firma olan Chia Network gibi diğerleri, ülkede kripto para birimi madenciliği operasyonları kurma sürecinde.

Bu Ülke Bitcoin’i Yasallaştırabilir! İşte Detaylar!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!