Bulgaristan Menkul Kıymetler Borsası Bitcoin ve Ethereum ETN’lerini Listedi!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BSE, Bulgar yatırımcıların temel varlıklar olarak Bitcoin ve Ethereum ile ETC’lere ve ETN’lere yatırım yapmalarına izin verdi. Bulgaristan Menkul Kıymetler Borsası (BSE) yerel yatırımcıların, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) üzerine yatırım yapabileceğini açıkladı.

Ek olarak Maliye Bakanı Assen Vassilev, ülkenin bir kripto ödeme mekanizması sunmak için seçenekleri araştırdığını da belirtti.

BTC ve ETH Yatırımlarına Artık İzin Verildi

Yayınlanan bir yazıya göre, 16 Şubat itibariyle, Bulgar yatırımcılar en büyük iki dijital varlık yani Bitcoin ve Ethereum ile yatırım yapabiliyorlar.

Girişim, yatırımcıların doğrudan kripto para birimleri satın almasına izin vermiyor. Bunun yerine, borsada işlem gören emtialara (ETC’ler) ve borsada işlem gören tahvillere (ETN’ler) yatırım yapabilecekler ve bu da riske açık olmaya devam edecek.

Apple, Samsung, Porsche, Volkswagen, Pfizer, Moderna ve çok daha fazlası gibi küresel devlerin hisseleri BSE International’da halihazırda alınıp satılabilir durumda. Ayrıca borsa, kripto para birimlerine odaklanan dört ek fonu listelemeyi planlıyor. Bunlar: VanEck ETP, 21Shares, ETC Issuance ve Wisdom Tree.

Bulgaristan, dijital varlık alanını gün geçtikçe benimsiyor gibi görünüyor. Geçen ay, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Assen Vassilev, hükümetin “kısa ve orta vadede” kripto ödeme tekniklerini araştırmayı planladığını duyurmuştu. Bununla birlikte, ülkenin büyük bir dijital varlık madenciliği merkezi olabileceğinden de şüpheliydi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!