Chainlink (LINK) Rakibi Olan Bu Altcoin 1 Haftada Yüzde 135 Kazandırdı!

Altcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Web 3.0 için bir uygulama programlama arabirimi (API) altcoin’i, piyasadaki düşüşe rağmen yükselişine devam etti.

Birkaç ortaklık ve listeleme, merkezi olmayan oracle ağı API3’ün (API3) son düşüşe rağmen ayakta kalmasına neden oldu ve bu hafta fiyatını yüzde 135’lik bir artışla 4,15 dolardan 9,76 dolara çıkardı.

Oracle ağları, akıllı sözleşmeleri yürütmelerine yardımcı olmak için blok zincirlere gerçek zamanlı veriler sağlayarak çalışır.

Merkezi olmayan özerk bir kuruluş tarafından yönetilen API3, geçtiğimiz günlerde yeni Airnode’unun yayında olduğunu duyurdu.

API3’ün Twitter hesabına göre Airnode, bir kripto izleme aracının sosyal olarak aktif kripto varlıkları hakkındaki verileri blok zincirine beslemesine ve gerçek zamanlı fon yönetimini iyileştirmesine izin verecek.

Geçen ay API3, dijital varlıklara dayalı bir fintech firması olan Amberdata ile bir ortaklık başlattı. Şirketin blog gönderisine göre birlikte, akıllı sözleşme geliştiricileri için uygun maliyetli ve şeffaf veri beslemeleri sunan bir protokol olan Amberdata Beacons’ı oluşturdular.

API3’ün kurucu ortağı Heikki Vänttinen’e göre, Beacons, merkezi olmayan API’lerinin geliştirilmesi için temel görevi görecek.

“Beacon’lar, veri kaynaklarının 3. taraf aracılardan geçmek yerine verilerini doğrudan zincir üzerinde beslediği birinci taraf oracle’ların avantajlarından yararlanarak geleneksel veri akışı modelini geliştiriyor.

İleriye baktığımızda, Beacons, bağımsız bir hizmet olarak sunulmanın yanı sıra DAPI’lerimizin (merkezi olmayan API’ler) yapı taşları olacak.”

Chainlink (LINK) rakibi, Ocak ayında popüler kripto borsa platformu Binance’da listelendi ve fiyatının 4,05 dolardan 6,66 dolara sıçramasına neden oldu.

2
be_endim
Beğendim
1
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
1
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
1
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
1
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!