Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. DeVere Group CEO’su Bitcoin Tahmini Yaptı!

DeVere Group CEO’su Bitcoin Tahmini Yaptı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nigel Green, gündemimizdeki savaşın birçok kişiyi Bitcoin’i ay sonuna kadar 50.000 dolara çıkarabilecek finansal alternatifler aramaya teşvik ettiğini iddia etti.

DeVere Group’un CEO’su Nigel Green, Rusya-Ukrayna çatışmasının BTC’nin fiyatındaki artışı tetikleyen katalizör olabileceğine inanıyor. Yönetici, yatırımcıların sandığının aksine Bitcoin’in Mart ayı sonuna kadar 50.000 dolara ulaşmasının söz konusu olmadığını öne sürdü.

BTC Savaş Nedeniyle İlgi Kazanacak!

Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline ve Avrupa’daki barış belirsizliğine rağmen, Bitcoin fiyatı son zamanlarda yükselişe geçti. Lider kripto varlığın dolar değeri, son beş gün içinde yüzde 15’ten fazla arttı ve çoğu kişi de bu artışın Rusya’ya uygulanan mali yaptırımların ve ardından rubledeki düşüşün bir sonucu olduğunu savunuyor.

Bu fikrin bir destekçisi de, finansal danışmanlık firması DeVere Group’un CEO’su Nigel Green. Askeri çatışmanın “önemli finansal karışıklığa” neden olduğunu belirten CEO, şirketler, bireyler ve devlet kurumlarının geleneksel para sistemlerine alternatif aramaya başladığını da sözlerine ekledi.

“Bankalar kapandıkça, ATM’lerin parası tükenirken, kişisel tasarrufların savaş için ödenmesine yönelik tehditler ve başlıca uluslararası ödeme sistemi SWIFT, diğer faktörlerin yanı sıra, uygulanabilir, merkezi olmayan, sınırları olmayan, herhangi bir finansal saldırıya karşı korumalı bir sistem için silah haline geldi ve sonucunda el konulamayan para sistemi ortaya çıktı.”

Green, Batı dünyasının Rusya’ya ceza vermeye devam ettiğini takdirde, Bitcoin ay sonuna kadar 50 bin dolara ulaşabilir dedi. Ancak, lider kripto para biriminin Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 70.000 dolara ulaşabileceğine inanmak için henüz çok erken olduğuna da dikkat çekti.

DeVere Group CEO’sunun önceki tahminlerinde oldukça isabetli olduğunu belirtmekte fayda var. Geçen yaz, Bitcoin’in 2021’in sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 dolara ulaşabileceğini ve hatta geçebileceğini de tahmin etmişti.

Savaş Sırasında Kripto Sektörü Hangi Konumda?

Dijital varlıklar, çok sayıda şirket ve kişi Ukrayna’nın savunmasına yardımcı olmak için kripto bağışladığı için Rus-Ukrayna savaşına dahil oldu. Ukrayna’ya yapılan katkılar 35 milyon doları aştı, katılan ünlü kişilerden birisi ise Polkadot’un Kurucusu Gavin Wood oldu. Bu desteğini de Ukrayna hükümetine 5 milyon dolar değerinde DOT göndererek gerçekleştirdi.

Yetkililer, Polkadot dışında Bitcoin, Ethereum ve Tether’deki bağışları kabul etti. Dün, Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, katkı olarak gönderilebilecek kripto para birimleri listesine Dogecoin ve Solana’yı ekledi.

Bununla birlikte, birçok kişi Rusya‘nın kripto sektörünü Batı tarafından uygulanan mali yaptırımları atlatmak için de kullanabileceğine dair endişelerini dile getirdi. Ancak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, böyle bir ihtimalin gerçekleşmesinin neden zor olduğunu açıkladı.

Ripple CEO’suna göre, kripto para borsaları son derece profesyonel ve bankacılık ortaklarıyla çalışıyor. Kötü aktörlerin bu tür hizmetleri kullanmasını önlemek için müşterinizi tanıyın (KYC) sistemi ve kara para aklamayı önleme politikaları da dahil olmak üzere birkaç katı önlem oluşturdular.

DeVere Group CEO’su Bitcoin Tahmini Yaptı!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!