Dogecoin Balina İşlemleri Yüzde 133 Arttı!

Dogecoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CoinMarketCap verilerine göre Dogecoin (DOGE) fiyatı son 24 saatte yaklaşık yüzde 9,43 arttı.

Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma ve kuş logosunu Doge’unkiyle değiştirme fikri hakkında yorum yapması ve bunun “kötü” olacağını iddia etmesiyle önceki gün yükseldi.

Daha önce, memecoin, popüler bir kripto para ATM operatörü olan Bitcoin of America’nın Dogecoin’i mevcut paralar listesine eklemesinden sonra geçen hafta çift haneli bir fiyat artışı gördü. Aynı zamanda, ticaret uygulaması Voyager, Dogecoin’i listelemeye başladı.

14 Mart’ta 0,11 dolardan başlayan bir toparlanmanın ardından, Dogecoin aylarca süren düşüş trendini tersine çevirme yolunda olabilir. Dogecoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,76 dolara yükseldiği Mayıs 2021’den bu yana düşüş eğiliminde bulunuyor.

Ağustos ve Kasım 2021’de işaretlenen iki aylık yeşil mumda görüldüğü gibi, fiyat hafifçe toparlandı ve konsolide oldu.

Dogecoin, boğalar vesilesiyle ortaya çıkmadan önce Ekim 2021’den bu yana dört ardışık aylık kırmızı mum kaydetti. Ancak, aylık yeşil mumu sürdürmek için Mart ayı açılış fiyatı olan 0,133 dolar üzerinde bir kapanış gerekiyor.

IntoTheBlock verilerine göre, Dogecoin balinaları, büyük işlemlerde yüzde 133’lük bir artış gösterdi. Büyük işlem artışları, genellikle kurumsal yatırımcıların veya alım satım yapan balinaların artan etkinliğiyle ilişkilendirilir. IntoTheBlock’a göre bu işlemler taşınan 100.000 doları aşıyor.

28032022 1111
Kaynak: Intotheblock

Dogecoin’in dört saatlik grafiği, fiyat temel engelleri aştığından istikrarlı bir tırmanış gösterebilir. Bir boğa flaması, boğaların konsolidasyonda duraklaması nedeniyle yükselişin gerçekleşeceği anlamına gelebilir.

Yazının yazıldığı sırada, DOGE, CoinMarketCap verilerine göre 0,15 dolardan işlem görüyordu. Dogecoin, 26 Mart’tan bu yana dört günlük pozitif bir koşunun ardından 0,15 dolara yükseldi.

Robinhood’un 41,8 Milyar DOGE’si Var

Twitter’da DogeWhaleAlert isimli hesap tarafından yayınlanan verilere göre, hisse senetleri ve kripto para birimleri için popüler bir ticaret uygulaması olan Robinhood, müşterileri adına Dogecoin’de yaklaşık 6 milyar dolar tutuyor. Robinhood tarafından dolar olarak tutulan memecoin’in tam miktarı 5.823.039.490 dolardır.

Bu, DOGE’de neredeyse 8 kat daha fazla (41.829.475.750 memecoin) ve dolaşımdaki tüm DOGE arzının yüzde 31,53’üne eşittir. Toplam dolaşımdaki DOGE miktarı 132.670.764.299 adettir.

Dogecoin Balina İşlemleri Yüzde 133 Arttı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.