Dogecoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Dogecoin’in Değer Kazanmasındaki 3 Neden!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üç piyasa katalizörü, Dogecoin’in (DOGE) 2022’nin sonuna kadar en az yüzde 50 tırmanabileceğini gösteriyor.

Dogecoin’in Düşen Kama Formasyonu Çizmesi

Dogecoin, Mayıs 2021’den bu yana uzun vadeli çizelgelerinde bir “düşen kama” formasyonu çiziyor.

Düşen kamalar, azalan, birbirine yaklaşan iki trend çizgisi tarafından tanımlanan bir aralık içinde düştüğünde ortaya çıkar. Bunların meydana gelmesi, azalan ticaret hacimleriyle çakışıyor ve bu da daralan fiyat aralığı nedeniyle ticaret faaliyetinin yavaşladığını gösteriyor.

Teknik analizin bir kuralı olarak düşen bir kama kırılması, fiyatı yapının üst ve alt trend çizgisi arasındaki maksimum mesafe kadar yukarı doğru itebilir.

Söz konusu teoriyi Dogecoin’e uygulayacak olursak kırılma 0,14 dolar seviyesinin yakınında veya bugünkü fiyatın yaklaşık yüzde 190 üzerinde gerçekleşirse 0,40 dolara yükselebileceği anlamına geliyor.

Kaynak: TradingView
Dogecoin'in Değer Kazanmasındaki 3 Neden! 1

Elon Musk’ın Twitter’ı Satın Alması

Bu haftanın başlarında Twitter, Elon Musk’ın sosyal medya platformunu 44 milyar dolara satın alma teklifini kabul ettiğini duyurmuştu. Dogecoin fiyatı, şirketin yönetim kuruluna yaptığı son önerilere dayanarak, Musk’ın DOGE’yi Twitter’ın abonelik hizmetleri için resmi ödeme araçlarından biri olarak entegre etme olasılığına olumlu tepki verdi.

Kaynak: TradingView
Dogecoin'in Değer Kazanmasındaki 3 Neden! 2

Genesis Global Trading’in piyasa içgörüleri başkanı Noelle Acheson, Musk’ın Twitter’da bir Dogecoin ödeme seçeneği ekleyip eklemeyeceğini teyit etmesi gerektiği göz önüne alındığında da, DOGE’nin fiyat artışının ipuçlarını “çok fazla spekülasyondan” aldığını önemle vurguladı.

Bloomberg’e verdiği röportajda, “Ancak, uzak olsa bile, bu olasılık, DOGE’nin benimsenmesindeki potansiyel kazanç konusunda yatırımcıları heyecanlandırmak için yeterli” dedi.

DOGE Yatırımcılarını Son Gelişmeler Heyecanlandırıyor!

Google Trends’e göre, “Dogecoin satın al” anahtar kelimesi için internet sorguları 25 Nisan’da yüzde 392 arttı. Bu arada, değeri 100.000 doları aşan zincir üstü DOGE işlemlerinin hacmi aynı gün 2,59 milyar dolara fırladı.

Dogecoin’in Değer Kazanmasındaki 3 Neden!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!