featured

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. SCAM (DOLANDIRICILIK)
  3. Dolandırıcılık Uyarısı: Fantom (FTM) Taklitçileri Multichain Hack Mağdurlarını Hedef Alıyor!

Dolandırıcılık Uyarısı: Fantom (FTM) Taklitçileri Multichain Hack Mağdurlarını Hedef Alıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dikkatli olun: Hayır, Fantom Foundation Multichain olayından etkilenenlere FTM tokenleri ile ödül verme planı yapmıyor.

Kripto para birimi segmenti, köprü altyapısının bir kez daha dokuz haneli bir hırsızlık olayından toparlanırken, suçlular mağdurları ikinci kez dolandırmaya çalışıyorlar. Elon Musk‘ın iddia edilen Twitter botlarını engellemesine rağmen, binlerce hesabı harekete geçirerek dolandırıcılık faaliyetlerini yaymakta başarılı oldular.

“Lütfen ‘acil’ FTM airdropunu talep etmeye çalışmayın”

7 Temmuz 2023 tarihinden itibaren, sahte bir “acil dağıtım” kampanyası kripto Twitter’da yaygınlaşmaya başladı. Dolandırıcılar, yüksek performanslı bir blok zinciri protokolü olan Fantom (FTM) arkasındaki kar amacı gütmeyen Fantom Foundation temsilcileri gibi davranmaktadır.

Fantom Dolandiriciligi

Dolandırıcılar, Multichain köprü altyapısının son hack olayından etkilenen mağdurlara FTM rezervleri dağıttıklarını iddia etmektedir. Dün, kötü niyetli faaliyetler nedeniyle, protokol Fantom tabanlı mekanizmalarının tüm kullanıcılarından varlıklarını çekmelerini ve onayları iptal etmelerini istedi.

İlginizi Çekebilir: Dolandırıcılık Uyarısı: Yeni Shiba Inu (SHIB) Dolandırıcılığı Ortaya Çıktı! — İşte Ayrıntılar!

Dolandırıcılar tarafından oluşturulan hesap, Fantom Foundation’ın meşru Twitter sayfasını taklit etmek için tasarlanmıştır. Bu sahte kampanya, Twitter botları tarafından yoğun bir şekilde desteklenmektedir.

İlginizi Çekebilir: Shiba Inu (SHIB) Yakma Oranı Hafta Sonunda İkiye Katlandı: Büyük Bir Yükseliş Kapıda mı?

Son birkaç saat içinde, sahte bir geri ödeme programına davet içeren ve kimlik avı bağlantısı bulunan duyuru, 6.000’den fazla kez retweetlendi.

2023’ün En Şüpheli Kripto Hırsızlığı

Bunun yanı sıra, duyuru 43.000’den fazla kez görüntülendi ve bazı kullanıcılar tarafından yer imlerine eklendi. Hesabın her mesajı, üst düzey NFT’lerin avatarlarıyla desteklenen botlar tarafından destekleniyor.

7 Temmuz 2023 tarihinde Multichain köprü altyapısının Fantom tabanlı bileşeninde “şüpheli faaliyetler” fark edildi. Dolandırıcılar, varlıklardan 102 milyon doların üzerinde çekme işlemi gerçekleştirdi.

Multichain daha önce birkaç kez hacklenmişti: Son saldırı girişiminden sonra ekip, CEO’sunun kayıp olduğunu ve kimsenin altyapı sunucularına erişemeyeceğini kabul etti.

Dolandırıcılık Uyarısı: Fantom (FTM) Taklitçileri Multichain Hack Mağdurlarını Hedef Alıyor!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!