Shiba Inu

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Dolandırıcılık Uyarısı: Yeni Shiba Inu (SHIB) Dolandırıcılığı Ortaya Çıktı! — İşte Ayrıntılar!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shiba Inu‘nun en üst ekip üyesi, Twitter’da yeni bir SHIB dolandırıcılığı bildirdi.

Shiba Inu’nun resmi içerik pazarlama uzmanı @LucieSHIB, “Shibarmy Scam Alerts” profilinin (@susbarium) sayfasında bu konudaki haberi yaymasının ardından Twitter’da yeni bir SHIB dolandırıcılık hesabı bildirdi.

Dolandırıcılık çetesi, bir @ShibaInuHQ hesabı aracılığıyla faaliyet gösteriyor ve kullanıcıların bunun için web sitelerine gitmeleri gerektiğini öne sürerek bir SHIB “hediyesi” sunuyor. Bu hesap kendisini “Shiba Inu Ekosistemi için Resmi Twitter Hesabı” olarak adlandırıyor ve profil resmi alanında SHIB Metaverse’den bir resim bulundurarak SHIB hayranlarını yanıltmaya çalışıyor.

Aktif Ethereum (ETH) cüzdanlarına 30.000.000 $ değerinde bir “SHIB/BONE/LEASH” hediyesi ile SHIB hayranlarını cezbediyorlar. Bu hediye miktarının değeri, genellikle gerçek kripto borsaları/kripto platformları tarafından yürütülen eşantiyonlar için çok büyük görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Scam Coin Nedir?

“Shibarmy Scam Alerts” Twitter hesabı, SHIB ordusunu yukarıda belirtilen SHIB dolandırıcılık hesabını bildirmeye çağırıyor, Lucie bunu zaten yaptığını tweetledi.

Dolandırıcı hesap, kendisini daha meşru göstermek için Shiba Inu tokeni ve SHIB Metaverse’nin resmi hesaplarından gelen gönderileri retweetliyor. Özellikle, Metaverse’de 10 parça sanal arazinin dağıtılması hakkında Metaverse’teki bir gönderiyi retweetlediler.

Birkaç gün önce @susbarium, Twitter’da bir Shibarium testnet ödülü aldığını iddia eden bir dolandırıcının haberini yaydı. SHIB dolandırıcılık karşıtı hesap, Shiba Inu topluluğunu SHIB ekibinin son zamanlarda böyle bir ödül vermediği konusunda uyardı.

Dolandırıcılık Uyarısı: Yeni Shiba Inu (SHIB) Dolandırıcılığı Ortaya Çıktı! — İşte Ayrıntılar!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!