DOGE

Elon Musk DOGE’yi Neden Desteklediğini Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Musk, Bloomberg ile yaptığı röportajda Dogecoin’i aktif olarak desteklemesinin nedenini açıkladı Ayrıca Dogecoin’i desteklemesinin sebebinin SpaceX ve Tesla fabrika çalışanları olduğunu belirtti.

Piyasanın “Dogefather”ı olarak nitelendirilen Musk, her şeye rağmen Dogecoin’i desteklemeye devam etmesinin nedenini sonunda açıkladı. Bloomberg ile yakın tarihli bir röportajda Elon Musk, Dogecoin’i neden aktif olarak desteklediğine dair karmaşık ayrıntıları medyaya sundu.

‘Tesla SpaceX Çalışanları Benden İstediği İçin Destekliyorum’

Musk ile Bloomberg röportajında, Dogecoin’e yönelik artan eğilimi de dahil olmak üzere yeni detayları açıkladı. Musk, Dogecoin’i desteklemesinin sebebinin Tesla ve SpaceX fabrika çalışanları olduğunu sözlerine ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

“Kişisel olarak Dogecoin’i desteklemek niyetindeyim çünkü o kadar zengin olmayan, beni Dogecoin’i satın almaya ve desteklemeye teşvik eden bir sürü insan var.”

Ek olarak röportajda şu cümleleri kullandı:

“Yani o insanlara cevap veriyorum. Sadece SpaceX veya Tesla fabrikasında çalışan insanlar, benden Dogecoin’i desteklememi istediler.”

Buna ek olarak Musk, BİTCOŞAR ailesi olarak sizlere bildirdiğimiz üzere, asla kimseden “kriptoya yatırım yapmasını” istemediğini ve Tesla ile SpaceX’in Bitcoin’in yalnızca bir kısmına sahip olduğunu belirtti.

Musk’ın Dogecoin’e verdiği halk desteği, onu sık sık sıkıntılı sulara sürükledi. Doge’u desteklediğine dair açıklamalar, Doge’nin fiyatlarını yükselten ancak daha sonra insanların yatırımlarını çeken aktif olarak bir ”şantajcı grubun” parçası olduğu için bir DOGE Yatırımcısı Keith Johnson tarafından yakın zamanda dava edildiği bir zamanda su yüzüne çıktı.

Ünlü CEO’nun uzun zamandır DOGE’ye desteğini verdiği biliniyor, bu da çoğu zaman Doge’nin fiyatını olumlu yönde etkileyerek geçici olarak yükselmesine neden oluyor.

Geçici fiyat hareketlerini tetiklemenin yanı sıra, Tesla’nın CEO’su, bazı Tesla ürünleri karşılığında ödeme yöntemi olarak kabul ederek meme kripto paraya önemli bir fayda faktörü de sağladı. 

Musk, işlem değeri açısından Dogecoin’in Bitcoin’den daha iyi olduğuna nasıl inandığını da şu sözlerle belirtti: 

“Bitcoin’in işlem değeri düşük ve işlem başına maliyeti yüksek. En azından uzay düzeyinde, bir değer deposu olarak uygundur. Ancak temelde, Bitcoin işlemsel para birimi için iyi bir alternatif değil… Aptalca bir şaka olarak oluşturulmuş olsa da, Dogecoin işlemler için daha uygundur. Dogecoin ile yaptığınız toplam işlem akışı… günlük işlem, Bitcoin’den çok daha yüksek potansiyele sahip.”

Elon Musk DOGE’yi Neden Desteklediğini Açıkladı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram