Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ethereum Tabanlı Bu Altcoin Piyasadaki Düşüşe Rağmen 1 Haftada Yüzde 86 Yükseldi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum tabanlı bir altcoin, piyasadaki düşüşe rağmen son 1 haftada büyük yükselişler gerçekleştirdi.

ETH etki alanı pazarı Ethereum Name Service’in yönetişim token’ı olan ENS, yedi günün en düşük seviyesi olan 14,24’ten yedi günün en yüksek seviyesi 26,50’ye yükseldi ve bu sadece bir hafta içinde yüzde 86’lık bir yükseliş anlamına gelmektedir.

Ethereum Name Service, kullanıcıların ikincil piyasada alınıp satılabilen, değiştirilemez token’lar (NFT) biçiminde özelleştirilmiş Ethereum adresleri ve Web 3.0 alanları oluşturmasına olanak tanır. Ayrıca kripto yatırımcılarının cüzdan adreslerini uzun sayı ve harf dizilerinden hatırlaması kolay isimlere kadar basitleştirmelerini sağlar.

Projenin web sitesine göre,

“Ethereum Name Service (ENS), Ethereum blok zincirine dayanan dağıtılmış, açık ve genişletilebilir bir adlandırma sistemidir.

ENS’nin görevi, ‘alice.eth’ gibi insan tarafından okunabilen adları Ethereum adresleri, diğer kripto para birimi adresleri, içerik karmaları ve metaverse gibi makine tarafından okunabilen tanımlayıcılarla eşlemektir.”

NFT pazarı OpenSea, ENS satışlarının son yedi gün içinde yüzde 5.341.61 gibi büyük bir hızla arttığını bildirerek, yatırımcıların gelecekte daha yüksek teklifler alma potansiyeline sahip ETH alan adlarını satın almak için yarıştıklarını gösteriyor.

ENS ayrıca, .eth kayıtlarına olan ilginin geçen ay hızla arttığını ve yeni kayıtlar, ücretler ve protokol gelirlerini artırdığını ortaya koyuyor.

“Nisan 2022 ENS istatistikleri:

– 163.000 yeni .eth kaydı (toplam 990.000 isim)
– ücretlerde 2.660 ETH (önceki en iyi ay olan 21 Kasım’a göre 900 ETH arttı)
– Yaklaşık 7,8 milyon dolar protokol geliri (tümü DAO’ya gidiyor)
– 38.000 yeni ETH hesabı w/en az 1 ENS adı (toplam 387.000).”

Kaynak: ENS/Twitter
Ethereum Tabanlı Bu Altcoin Piyasadaki Düşüşe Rağmen 1 Haftada Yüzde 86 Yükseldi!