FBI Kripto Dolandırıcılarının Peşine Düşüyor! Kayıp 4 Milyar Dolar!

FBI
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kötü şöhrete sahip tek para ponzi şemasının arkasındaki Bulgar dolandırıcı Ruja Ignatova, Federal Soruşturma Bürosu’nun en çok arananlar listesine ekleneceği açıklandı. Kendi kendini kripto kraliçesi olarak ilan eden Ignatova, dolandırıcılık planlarıyla kurbanlarını 4 milyar dolardan fazla dolandırmakla suçlanmaktadır.

Bulgar doğumlu Alman vatandaşı, sahte kripto para birimini dünya çapında pazarladıktan sonra, 2017 yılında toplanan parayla ortadan kaybolmuştu. Şu anda nerede olduğu bilinmemektedir. Müfettişler, yıllardır onu takip etmeye çalışıyorlar fakat henüz herhangi bir kanıta ulaşılmamıştır.

Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyalet Polis ekipleri, kadının görünüşünü cerrahi olarak değiştirmiş olabileceğini öne sürmektedir. Yetkililer ayrıca onun ağır silahlı olabileceğini düşünmektedirler. Ayrıca Ignatova’nın ölmüş olabileceğine dairde bir teori var, bu yüzden bu kadar uzun süre adaletten kaçmayı başardığına dair söylentiler vardır.

Tarihin en büyük kripto dolandırıcılarından birinin ortadan kaybolması, yerinde bir şekilde Kripto Kraliçesi olarak adlandırılan yeni bir belgeselin konusu olmuştur. İngiltere’deki Channel 4 ve diğer medya şirketleri tarafından desteklenen projenin arkasındaki yapımcılar, beklenmedik ifşaalar içereceğini iddia etmektedir. Kripto kraliçesinin kardeşi Konstantin Ignatov, hapis cezasına çarptırılmıştı. Ancak sonrasında kefaletle serbest bırakılmıştır. Programa dahil olduğu için 2019’da tutuklanmıştı, sonrasında ABD makamlarıyla iş birliği yaptığı için cezası ertelenmiştir.

OneCoin sahtekarlığının arkasındaki beyinlerden biri olan Sebastian Greenwood’un cezası bu ayın başlarında Mayıs 2023’e kadar ertelendiği açıklanmıştır. Ponzi şemasındaki diğer bir isim olan David Pike, geçen ekim ayında suçunu kabul ettikten sonra mart ayında iki yıl denetimli serbestlik almıştır.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.