Powell

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

FED Başkanı Powell’dan Faiz Ve Enflasyon Açıklaması Geldi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, faiz ve enflasyon ile ilgili birtakım açıklamalarda bulundu.

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“FED faiz artırımlarının devam etmesinin uygun olacağını planlıyor.

Gelecekteki faiz artırımlarının hızı gelecek verilere ve ekonomik görünümün gelişimine bağlı olmaya devam edecek. Buna uygun kararlarımızı toplantıdan toplantıya vereceğiz.

Eğer ABD, tüm Amerikalıların faydalanacağı güçlü bir işgücü piyasası dönemin devam ettirecek ise enflasyonun aşağı çekilmesi zaruri bir durum.”

Büyüme Yavaşlatılacak Finanslar Şartlar Sıkılaşacak!

Powell, FED‘in odak noktası enflasyonu yüzde 2 hedefine döndürmek ve uzun vadeli enflasyon bekleyişlerini iyi bir şekilde yönetmek olduğunu ifade etti. Elde edilen son veriler reel GSYH’nın cari çeyrekte toparlandığına, tüketici harcamalarının ise güçlü olmaya devam ettiğini önemle belirtti.

Ve açıklamalarına şu şekilde devam eden Powell, finansal şartların sıkılaşacağını söyledi:

”Finansal şartların sıkılaştırılması büyümeyi yavaşlatmaya devam edecek. FED, düşünceleri konusunda piyasa ile mümkün olduğu kadar açık şekilde iletişime devam edecek.

Enflasyon bir hayli yukarı yönlü olarak hareket etti ve bizleri şaşırttı, daha da şaşırtabilir, ancak FED gelen verilere ve görünümün gelişimine göre buna yanıt vermeye devam edecek. Ekonomi daha sıkı para politikasının üstesinden gelmek için çok güçlü ve iyi konumlanmış durumda.”

FED Başkanı Powell’dan Faiz Ve Enflasyon Açıklaması Geldi!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!