Terra

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Güney Kore Terra’ya Soruşturma Başlattı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu günlerde kripto dünyasında haber manşetlerinden düşmeyen Terra, bugün bir darbe daha aldı.

Bilindiği gibi, ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ve Finansal Denetleme Hizmeti (FSS), UST stabilcoin’inin sabitliğinin bozulması ve token ekosistemi LUNA’nın daha da çökmesi nedeniyle Terra’nın çöküşüyle ​​ilgili soruşturmalarına başladı.

Soruşturma, bugün yaşananların nedenlerinin belirlenmesi ve gelecekte benzer şoklara karşı yatırımcıların korunmasının güçlendirilmesi amacıyla başlatıldı.

Kaynağa göre, 200.000’den fazla Güney Koreli yatırımcı düşüş sonucu zarar gördü ve bazıları devasa meblağlar kaybetti. Yaklaşık 2 milyon dolar kaybeden ve ardından muhtemelen ne olduğuna dair cevaplar aramak için Terra’nın kurucusu ve CEO’su Do Kwon’un evini basan adamın durumunu düşünün.

Şu anda bilindiği üzere yetkili makamlar, Güney Kore kripto borsalarının operatörlerinden işlem hacimleri, UST ve LUNA ile doğrudan ilgili işlemlerin geçmişi ve bunların toplam sahiplerinin sayısı hakkında bilgi talep etti.

Ayrıca, mali düzenleyiciler, yukarıda belirtilen kuruluşlardan, yatırımcıların fonlarını korumak için alınan (veya alınmayan) karşı önlemler hakkında rapor vermelerini ve ayrıca ne olduğuna ilişkin değerlendirmelerini sağlamalarını istedi.

Düzenleyiciler Fırsat Kolluyor

Çeşitli tahminlere göre kripto para piyasasından yaklaşık 100 milyar doların kaybolmasına neden olan Terra çöküşü, dünya çapındaki finansal düzenleyicilerin zaten kafa karıştıran kripto para düzenlemesi konusuna daha da fazla dikkat çekti.

Terra neredeyse her gün ekosistemi kurtarmak ve kaybedilen fonları geri almak için planlar yaparken, yetkililer şimdiden gerçek anlamda harekete geçmeye başlıyor ve kripto para birimleri konusundaki söylemleri sertleşiyor.

Yukarıda bahsedilen FSS’nin başkanı Jeong Eun-bo, Hong Kong Securities CEO’su Ashley Alder’in etkili kripto piyasası düzenlemesi konusunda küresel işbirliğine duyulan ihtiyaç hakkında yaptığı son açıklamalar da bunu destekliyor.

Güney Kore Terra’ya Soruşturma Başlattı!