Kripto Piyasasının Düzeltme Yaşaması İçin 3 Neden!

Kripto
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasındaki duyarlılıkta önemli bir değişikliğin ardından, piyasadaki en büyük kripto para birimlerinin yükselişi yavaşladı ve CoinMarketCap’e göre bunun arkasındaki olası nedenler belli oldu.

Piyasanın Teknik Aşırı Doygunluğu

Genellikle, piyasadaki güçlü yükselişin ardından her kısa vadeli düzeltmenin arkasındaki ilk neden, piyasanın aşırı doygunluğudur. Piyasadaki koşullar ne zaman olumlu hale gelse, yatırımcılar daha aktif hale gelir ve piyasaya daha fazla satın alma gücü girer.

Zaman geçtikçe, talepler ve teklifler arasındaki denge bozulur ve bu da oynaklığın yükselmesine neden olur. Likidite düştüğünde ve bir miktar satış baskısı ortaya çıktığında, çoğu varlık yeniden büyümeden önce değerlerinin bir kısmını kaybeder. Teknik aşırı doygunluğa ek olarak, yatırımcılar psikolojik olarak daha az istikrarlı hale gelir ve gerekenden daha erken kar elde etme eğilimindedir.

Axie Infinity Hack’lenmesi

Sektördeki en büyük saldırılardan biri ve 2022’nin en büyük hack’i, GameFi endüstrisi ile ilgili projelerden fon çıkışına neden olabilecek kripto para birimi topluluğunu kızdırdı ve bu da genel olarak piyasada bir panik yarattı.

Piyasadaki en büyük kaybedenler arasında Axie Infinity, Convex ve Kadena yer alıyor. Bu da GameFi veya DeFi sektörüne olan iştahın azaldığını gösteriyor. 

Piyasanın Soğuması Gerekiyor 

Son iki hafta içinde, kripto para piyasasının büyük bir kısmı, böylesine değişken bir varlık türü için bile oldukça fazla kabul edilen kapitalizasyonu ve değerinde yüzde 50’ye varan bir artış kaydetti. Varlıkların neredeyse hiçbir zaman “parabolik” olmadığı ve düzeltme yapılmadan değer kazandığı tarihsel ve istatistiksel olarak kanıtlanmıştır.

Kripto Piyasasının Düzeltme Yaşaması İçin 3 Neden!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.