Akaryakıt

Mazot Ve Benzine İndirim Yolda! Araç Sahiplerini Sevindirecek Haber Geldi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaşadığımız son günlerde akaryakıt zamlarıyla birlikte bir hayli sıkıntılı süreçler geçiren araç sahipleri, BDDK’nın döviz kararı ve petrol varil fiyatının gerilemesiyle rahatlayacak haberler almaya başladı.

Haziran ayında peş peşe yapılan zamlarla birlikte mazot ve benzin fiyatları 30 TL’yi aşmıştı. Geçtiğimiz günlerde petrol fiyatındaki sert gerileme ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) döviz kararı sonrasında 16 lira seviyelerine kadar gerileyen dolar kuru motorin indirimini de beraberinde getirdi.

Piyasalardaki gerilemeyle birlikte 28 Haziran tarihinde 2,50 lira indirim yapıldı. Bugün ise mazot litre fiyatında 84 kuruş daha indirime gidileceği duyumlar arasında. Bu indirimin de gerçekleşmesi üzerine mazot litre fiyatına toplamda 3 lira 34 kuruş indirim yapılmış olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde benzin litre fiyatına 25 kuruş indirim yapılmıştı. Bunun üzerine araç sahipleri bu indirimi yeterli bulmadı ve tepkiyle karşıladı. Piyasadaki etkenler üzerine benzinin litre fiyatına da 1 lira indirim geleceği yine duyumlar arasında mevcut.

Mazot Ve Benzin Fiyatı Ne Durumda?

İstanbul Güncel Akaryakıt Fiyatları:

İstanbul Anadolu Yakası benzin fiyatı 27,31 kuruş

İstanbul Avrupa Yakası benzin fiyatı 27,30 kuruş

İstanbul Anadolu Yakası mazot fiyatı 27,52 kuruş

İstanbul Avrupa Yakası mazot fiyatı 27,49 kuruş

Ankara Güncel Akaryakıt Fiyatları:

Ankara benzin fiyatı 27,34 kuruş

Ankara mazot fiyatı 27,60 kuruş

Mazot Ve Benzine İndirim Yolda! Araç Sahiplerini Sevindirecek Haber Geldi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.