Meta Pay

Meta (Facebook) Yeni Metaverse Dijital Cüzdanını Duyurdu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metaverse tabanlı platform Meta, Metaverse’teki değer etkileşimini desteklemeye yönelik yeni bir cüzdanın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Eski Facebook Pay hizmetinin yeniden markası olan Meta Pay, Facebook Pay’in geçmişte yaptığı işlevleri yerine getirmeye devam edecek. Ayrıca Metaverse’teki dijital kimlikleri kullanarak mal ve hizmetler için evrensel bir ödeme yöntemi olarak geliştirilecektir.

Facebook Pay, Meta Pay’e Dönüşüyor!

Meta, Metaverse’teki işlem etkileşimleri sorununu çözmeye çalışıyor. Meta’nın Metaverse’ü yaklaşan güncellemesinde kullanıcıların ekonomisini destekleyecek yeni bir dijital cüzdanın piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Meta Pay olarak adlandırılan cüzdan, bugün Facebook Pay olarak bilinen şeyin bir evrimi olacak. Ayrıca şu anda gerçekleştirdiği ödemeleri desteklemeye devam edecek.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’e göre Meta Pay, Metaverse’teki iki soruna çözüm olacaktır. Bunlar sırasıyla dijital ürünlere erişilebilirlik ve mülkiyet kanıtıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg konuyla alakalı açıklama yaptı:

“Gelecekte, yaratmak ve satın almak isteyebileceğiniz her türlü dijital ürün olacaktır. Bunlar dijital giyim, sanat, videolar, müzik, deneyimler, sanal etkinlikler ve daha fazlası olabilir. Sahiplik belgesi, özellikle bu öğelerden bazılarını farklı hizmetlerde yanınıza almak istiyorsanız önemli olacaktır.”

Zuckerberg, ideal olarak Metaverse’ün bir bölümünde satın alınan her şeyin aynı işlevler ve özelliklerle başka bir platformda mevcut olması gerektiğini belirtti. Bu, Meta’nın Meta Pay ile ulaşmaya çalıştığı hedeflerden biridir.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg bu görüşle alakalı açıklamada bulundu:

‘’Bu tür birlikte çalışabilirlik, insanlar için daha iyi deneyimler sağlar. Ayrıca içerik oluşturucular için daha büyük fırsatlar sunacaktır. Dijital ürünlerinizi ne kadar çok yerde kolayca kullanabilirseniz, onlara o kadar değer verirsiniz. Bu da içerik oluşturucular için daha büyük bir pazar yaratacaktır.’’

Şirket yakın zamanda Microsoft ve Epic Games gibi sektörün önemli şirketleriyle, Metaverse’lerin açık standartları grubunu başlatmak için ortaklık kurdu. Ayrıca Metaverse’leri gelecekte daha birlikte çalışabilir hale getirmek için ortak noktalarda buluşacaklarını açıkladılar.

Meta (Facebook) Yeni Metaverse Dijital Cüzdanını Duyurdu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.